Trwa ładowanie...

Andrzej Duda ma wziąć udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem. Sprawdź, co to za wydarzenie

Andrzej Duda ma wystartować w marszu Nordic Walking. Jak informuje zakopane.pl, prezydenta możemy zobaczyć w Zakopanem w dniach 17-19 października.

Andrzej Duda ma wziąć udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem. Sprawdź, co to za wydarzenieŹródło: East News
d4bcgly
d4bcgly

Andrzej Duda wystartuje w marszu Nordic Walking?

Marsz Nordic Walking "Tak dla transplantacji" to wydarzenie towarzyszące 14. Kongresowi Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, które odbędzie się w dniach 17-19 października w Zakopanem. Należy zaznaczyć, że kongres jest związany z obchodami Światowego Dnia Donacji i Transplantacji, które wypada 26 października oraz uczczeniem 15. rocznicy powstania Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Jak podaje strona zakopane.pl, impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który miał potwierdzić swój osobisty udział w marszu. Marsz drużynowy ma być symbolem integracji środowisk związanych z medycyną transplantacyjną w Polsce (urzędników, lekarzy, pacjentów, sportowców, gwiazd filmu, teatru oraz telewizji). Uczestnicy zostaną podzieleni na 30 drużyn o nazwach wyrażających poparcie dla transplantacji.

Andrzej Duda spróbuje swoich sił Nordic Walking

Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszu ze specjalnymi kijkami. Sport ten został wymyślony w Finlandii w latach 20., jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Powszechnie wiadomo, że prezydent Andrzej Duda jest fanem narciarstwa. W sezonie 2018/2019 wielokrotnie można było zobaczyć go na stoku, gdzie, jak informował w mediach społecznościowych, "miał sympatyczne spotkania z fanami". Na Instagramie prezydenta są zamieszczone nagrania ukazujące jego narciarskie umiejętności.

d4bcgly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bcgly
Więcej tematów