Trwa ładowanie...
dy596wk

Andrzej Duda chce postawić pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie

Andrzej Duda w rozmowie na okoliczności 30. rocznicy rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu przyznał, że Tadeuszowi Mazowieckiemu należy się pomnik. Zdaniem prezydenta powinien on stanąć w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej Duda (East News)
dy596wk

Andrzej Duda: ogólny bilans Okrągłego Stołu jest dodatni

Andrzej Duda w rozmowie z Polsat News stwierdził, że "nie ma wątpliwości", iż Okrągły Stół "był potrzebny". - Był potrzebny także z jeszcze jednego względu, kiedyś bardzo mocno akcentował to prezydent Lech Kaczyński, który uważał, że, tak czy siak, Okrągły Stół powinien mieć miejsce, (...), żebyśmy byli tym pierwszym krajem, w którym następowały przemiany. Mur berliński runął, bo Polska dała temu początek. I możemy to dzisiaj śmiało mówić, to jest fakt, to jest prawda – powiedział prezydent, dodając, że "ogólny bilans" Okrągłego Stołu "jest dodatni".

Andrzej Duda: Wielkie chwile powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego

- Bohaterowie naszej wolności powinni mieć swoje pomniki. Uważam, że ten okres 1989 roku ma pewien szczególny wymiar, osobowy, niezwykle symboliczny, a mianowicie rząd na czele z pierwszym niekomunistycznym premierem Tadeuszem Mazowieckim — powiedział w wywiadzie dla Polsat News Andrzej Duda. Dodał również, że "wielkie chwile powinny być upamiętnione pomnikiem Tadeusza Mazowieckiego".

Zdaniem prezydenta pomnik powinien stanąć w Warszawie. - Mam nadzieję, że rada Warszawy podejmie tę inicjatywę – powiedział. Zapewniając również, że "jeżeli tylko będzie taka wola", to spotka się z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim i "jest gotów wspierać ten pomysł i tę ideę".

dy596wk

Podziel się opinią

Share

dy596wk

dy596wk
Więcej tematów