ycipk-2u4a2b

Andrzej Duda apeluje o miłość do lasu. "Sadźmy drzewa!"

Andrzej Duda odwiedził Szczecinek, gdzie dziękował mieszkańcom za udział w akcji "sadziMY". Jej inicjatorem jest właśnie prezydent, który namawiał kolejne osoby do sadzenia drzew i miłości do lasu. - W ten sposób chronimy klimat - przekonywał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda zaapelował o sadzenie drzew i "miłość do lasu"
Prezydent Andrzej Duda zaapelował o sadzenie drzew i "miłość do lasu" (KPRP, Fot: Jakub Szymczuk)
ycipk-2u4a2b

- Apeluję o udział w akcji sadzenia drzew! Jej konsekwencją jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza - powiedział w piątek Andrzej Duda. Prezydent odwiedził Szczecinku (woj. zachodniopomorskie).

Duda zaapelował też o "miłość do lasu". Tłumaczył, że to właśnie drzewa mogą pomóc w zatrzymaniu zmian klimatu, które zagrażają człowiekowi.

ycipk-2u4a2b

Prezydent apeluje o "miłość do lasu". "Drzewa nas ratują"

- Jeśli chcemy, żeby klimat był bezpieczniejszy, jeśli chcemy chronić klimat, jeśli chcemy, żeby było pochłanianie CO2 (...) To właśnie drzewa są dla nas tym, co ratuje nas w zmieniającym się na niekorzyść świecie - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz też: Nieobecna Agata Kornhauser-Duda. "Mogłaby pomóc mężowi, ale nie chce"

ycipk-2u4a2b

Podejście prezydenta do ochrony klimatu wyraźnie ewoluuje. Jeszcze jako europoseł pisał na Twitterze, że "trafia go szlag", kiedy pomyśli, ile płaci się za "globalne ocieplenie". W trakcie grudniowego szczytu klimatycznego w Katowicach polecił artykuł o podważający istnienie globalnego ocieplenia. Po fali krytyki prezydent przyznał, że popełnił błąd - nie czytał drugiej części artykułu, w którym znalazły się kompromitujące (nie tylko z naukowego punktu widzenia) sformułowania.

Już kilka tygodniu później, choć podkreślał, że klimat na przestrzeni milionów lat zmieniał się bez udziału człowieka, nawoływał też do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj też: Andrzej Duda: walka ze zmianami klimatycznymi nie może rodzić ubóstwa

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2u4a2b
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2u4a2b

ycipk-2u4a2b
ycipk-2u4a2b