Trwa ładowanie...
d340akf
Andrzej Dera: Polska nie powinna być liderem w wymachiwaniu szabelką

Andrzej Dera: Polska nie powinna być liderem w wymachiwaniu szabelką

Wszyscy chcą robić interesy z Chińczykami, bo są potentatem światowym, więc my nie wychodźmy przed szereg i nie mówmy, że "my tu przyjeżdżamy robić interesy, ale nam się nie podoba, co wyrobicie". Dzisiaj Chiny starają się przestrzegać praw człowieka na tyle, na ile potrafią - mówi w programie "Z każdej strony" Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. - Polska nie powinna być liderem w wymachiwaniu szabelką - zaznacza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d340akf

Dera odnosi się również do kwestii budowy polskiej elektrowni atomowej w oparciu o chińską technologię. - Nie powinniśmy inwestować w technologię, która jest korzystna dla innych - dla Francuzów, Chińczyków, ale powinniśmy inwestować w to, co rozwinie polską gospodarkę. Polska gospodarka stoi na węglu i powinniśmy korzystać i rozwijać to, co jest naszym zasobem, bo to jest wtedy rozwój Polski - polskiej myśli technicznej, miejsc pracy - twierdzi Andrzej Dera.

Polecamy pierwszą część wywiadu: Prezydent zdecyduje o Trybunale Konstytucyjnym. Andrzej Dera: Nie ma kompromisu wobec prawa

d340akf

Podziel się opinią

Share

d340akf

d340akf
Więcej tematów