Trwa ładowanie...
d1d0nkr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Andriej Kartapołow: w Syrii zniszczyliśmy 1623 obiekty terrorystów z Państwa Islamskiego

Rosyjskie lotnictwo wojskowe w Syrii zniszczyło w trakcie prowadzonych od miesiąca działań ponad 1,6 tys. obiektów infrastruktury Państwa Islamskiego - poinformował przedstawiciel rosyjskiego sztabu generalnego generał Andriej Kartapołow.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andriej Kartapołow: w Syrii zniszczyliśmy 1623 obiekty terrorystów z Państwa Islamskiego
(PAP/EPA, Fot: Russian Defence Ministry)
d1d0nkr

- Minął miesiąc od rozpoczęcia działań rosyjskiego zgrupowania lotniczego w Syrii i przyszedł czas na podsumowanie niektórych wyników. Przez cały miesiąc nasze samoloty wykonały 1391 lotów bojowych, niszcząc przy tym 1623 obiekty terrorystów - oświadczył sprawujący funkcję naczelnika głównego zarządu operacyjnego sztabu generalnego Kartapołow.

Według niego zniszczono 249 różnych punktów dowodzenia i węzłów łączności, 51 obozów szkoleniowych dla terrorystów, 35 fabryk i warsztatów wytwarzających improwizowane ładunki wybuchowe, 131 magazynów paliwa i amunicji, 371 punktów oporu i węzłów umocnionych oraz 786 obozów polowych i różnych baz.

W rozpoczętej 30 września operacji uczestniczy według władz Rosji ponad 50 jej samolotów i śmigłowców, w tym myśliwce Su-30SM, bombowce taktyczne Su-24M i Su-34 oraz samoloty myśliwsko-szturmowe Su-25.

d1d0nkr

Kartapołow zaznaczył, że mimo masowych dezercji i znacznych strat w szeregach Państwa Islamskiego stawia ono nadal opór syryjskim siłom rządowym.

- Mówić o pełnym zwycięstwie nad terrorystami w Syrii byłoby na razie przedwczesne. Mimo znacznych strat i masowych dezercji bojownicy na wielu kierunkach nadal stawiają opór wojskom rządowym. Przy tym wszystkie ich próby kontratakowania są zawczasu udaremniane przez syryjskie siły zbrojne - powiedział rosyjski generał.

Według niego terroryści z Państwa Islamskiego utrzymują swe pozycje na terenach, które zdołali w ciągu kilku lat przekształcić w potężne rejony umocnione z rozległą siecią podziemnych przejść i schronów.

d1d0nkr

Podziel się opinią

Share

d1d0nkr

d1d0nkr
Więcej tematów