Trwa ładowanie...
ycipk-5fmsuj

Amerykańskie wojska trafią do Polski. "Największe ćwiczenia w historii armii USA"

1. Dywizja Kawalerii Pancernej armii USA zostanie przerzucona do Polski. Chodzi o ok. 20 tys. żołnierzy, którzy wezmą udział w ćwiczeniach. Część z nich po zakończeniu manewrów, razem ze sprzętem zostanie na terenie naszego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańskie wojsko zostanie przerzucone do Polski na manewry Defender
Amerykańskie wojsko zostanie przerzucone do Polski na manewry Defender (Forum, Fot: Lukasz Dejnarowicz)
ycipk-5fmsuj

Żołnierze 1. Dywizji Kawalerii Pancernej amerykańskiej armii przyjadą do Polski na manewry Defender-20. W ćwiczeniach, które odbędą się w drugim kwartale przyszłego roku, wezmą udział też żołnierze Niemiec, Holandii i Belgii. Obecnie dopinane są szczegóły "największych w historii ćwiczeń wojsk USA planowanych na terenie naszego kraju" - informuje "Rzeczpospolita".

Chodzi o 20 tys. amerykańskich żołnierzy i 6 tys. pojazdów. Po zakończeniu manewrów część armii, razem ze sprzętem, zostanie w Polsce. Trwają na ten temat negocjacje z Pentagonem. Po naszej stronie w ćwiczeniach udział weźmie ponad 2 tys. osób. - To największy sprawdzian polskich sił zbrojnych w zakresie zdolności do przyjęcia wojsk innych sił sojuszniczych NATO - uważa gen. Zbigniew Powęska.

ycipk-5fmsuj

Manewry mają być wykorzystane do zwiększenia obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Obecnie w naszym kraju stacjonuje około 4,5 tys. osób. Zgodnie z porozumieniem liczba wojskowych ma ulec powiększeniu o tysiąc. Dla żołnierzy ma zostać również wybudowane wspólne centrum treningowe.

Zobacz też: Joanna Mucha do kandydata PiS: zaostrzanie tego prawa, to tortury

ycipk-5fmsuj

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5fmsuj

ycipk-5fmsuj
ycipk-5fmsuj