Trwa ładowanie...
02-11-2015 04:25

Amerykański żołnierz przebrany za zamachowca doprowadził do interwencji saperów

Żołnierz amerykańskich sił specjalnych przebrany za zamachowca samobójcę doprowadził do interwencji saperów. Prawdopodobnie świętował Halloween - poinformowały francuskie media.

Amerykański żołnierz przebrany za zamachowca doprowadził do interwencji saperówŹródło: DPI MON, fot: Maciej Nędzyński
d1ga6r3
d1ga6r3

Dowódcy jednostki Fort Bragg w Karolinie Północnej (na południowym wschodzie USA) poinformowali, że "pewien osobnik usiłował wejść (na teren jednostki) w przebraniu zamachowca samobójcy".

Żołnierz z Fort Bragg pojawił się w piątek wieczorem w punkcie kontrolnym; miał na sobie kamizelkę ze sztucznymi ładunkami wybuchowymi. Mężczyzna nie został rozpoznany przez pełniących służbę żołnierzy, w związku z czym doszło do interwencji saperów, a wejście do jednostki, w którym doszło do incydentu, było przez pewien czas zamknięte.

Jak podali dowódcy Fort Bragg, choć w sprawie jeszcze trwa śledztwo, "pierwsze poszlaki pozwalają sądzić, że chodziło o przebranie z okazji Halloween". Dodatkowo w swoim komunikacie na Facebooku podkreślili fakt, że jest to temat, który należy traktować poważnie, ponieważ "wiele rodzin żołnierzy tej jednostki bezpośrednio odczuło skutki działań prawdziwych zamachowców, a nie tych przebieranych".

d1ga6r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ga6r3
Więcej tematów