Trwa ładowanie...
d2n0erb

Amerykański naukowiec rozsiewał wąglika?

Ukazujący się w Hamburgu magazyn organizacji ekologicznej Greenpeace twierdzi, że ataku bakteriologicznego z użyciem bakterii wąglika dokonał najprawdopodobniej wysokiej rangi naukowiec amerykański. Pismo powołuje się przy tym na ekspertów ze Stanów Zjednoczonych.

d2n0erb
d2n0erb

Podejrzewany o autorstwo zamachów naukowiec zamierzał, wywołując panikę, skłonić władze do zwiększenia środków na badania w sferze broni bakteriologicznej. Wysłał kilka listów z bakteriami wąglika, lecz nie zamierzał nikogo zabić. Do niektórych dołączył ostrzeżenie, że to wąglik i zalecał zażycie antybiotyku.

Rogi kopert dodatkowo nawet oklejał, żeby zawartość się nie wysypała. Bakterie przedostały się jednak przez mikropory papieru, powodując śmierć 5 osób.

Sugestię, że zarazkami wąglika posłużył się ktoś z Ameryki, a nie islamscy terroryści, wyrażał już wcześniej niemiecki mikrobiolog Jan van Aken.

Wskazywał, że wysuszający zarazki proszek silica, który znalazł się w liście do kongresmena Toma Dashle`a, jest typowy dla laboratoriów amerykańskich. Inne kraje, na przykład Irak, stosują w tym celu substancję pod nazwą bentotit. (and)

d2n0erb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n0erb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj