Trwa ładowanie...
d2bxa7t
wojsko

Amerykanie szkolą polskich podoficerów

Szkolenie na temat roli podoficera w armii amerykańskiej oraz o procedurach działań wojsk amerykańskich przechodzi w Poznaniu kilkudziesięciu polskich podoficerów. Zajęcia prowadzą żołnierze z 7. Armii Amerykańskiej.
Share
d2bxa7t

Zajęcia w ramach dwutygodniowego kursu BSC (Battle Staff Course) prowadzone są zgodnie z amerykańskimi procedurami wojskowymi i w oparciu o amerykańskie mapy i zasady planowania działań - poinformował rzecznik Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu Marcin Szubert.

Kurs prowadzi pięciu podoficerów z dowództwa 7. Armii Amerykańskiej. Według Szuberta w armii amerykańskiej podoficer nie jest tylko bezpośrednim przełożonym żołnierzy na polu walki, jak to bywa w Polsce, jest także ważnym ogniwem całego procesu planowania działań wojskowych na szczeblu operacyjnym.

- Amerykanie są dobrze zorganizowani, mają opracowane procedury na każdy prawie przypadek działań wojskowych. Dzięki umiejętnościom zdobytym podczas szkolenia nasi żołnierze podczas wspólnych misji wojskowych będą z tymi podstawowymi procedurami zaznajomieni - powiedział Szubert.

Poznańska szkoła chce cyklicznie organizować podobne kursy przynajmniej dwa razy w roku.

d2bxa7t

Podziel się opinią

Share
d2bxa7t
d2bxa7t
Więcej tematów