Trwa ładowanie...
ycipk-42ewxx

Amerykanie: lider tzw. Państwa Islamskiego prawdopodobnie żyje

Abu Bakr al-Baghdadi, lider tzw. Państwa Islamskiego (IS) prawdopodobnie wciąż żyje - twierdzą Amerykanie. Wcześniej Rosjanie przekonywali, że zginął w ich nalocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo czy Abu Bakr al-Baghdadi wciąż żyje
Nie wiadomo czy Abu Bakr al-Baghdadi wciąż żyje (PAP/EPA, Fot: ISLAMIC STATE VIDEO)
ycipk-42ewxx

Al-Baghdadi może ukrywać się na granicy syryjsko-irackiej - powiedział generał Stephen Townsend, dowódca sił USA do walki z IS.

Generał Townsend przekazał, że miejsce jego pobytu jest od jakiegoś czasu nieznane. Jednak informatorzy przekonują, że lider tzw. Państwa Islamskiego wciąż żyje. - Codziennie go szukamy, nie sądzę, że zginął - powiedział dowódca.

- Kiedy go znajdziemy myślę, że będziemy próbowali go po prostu zabić. Prawdopodobnie nie jest warte próbowanie go schwytać - dodał amerykański wojskowy.

ycipk-42ewxx

Rosjanie twierdzą, że zabili lidera IS:

Al-Baghdadi żyje?

22 czerwca Rosjanie oświadczyli, że jest wysoce prawdopodobne, że al-Bagdadi nie żyje. Według rosyjskiego ministerstwa obrony przywódca IS zginął 28 maja w rosyjskim nalocie wymierzonym w miejsce, gdzie odbywało się posiedzenie kierownictwa IS.

ycipk-42ewxx

Al-Baghdadi to lider terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, którzy w 2014 roku podbili dużą część Iraku i Syrii. W czerwcu tamtego roku proklamowali w Mosulu powstanie kalifatu. Od dłuższego czasu pozostają w defensywie i tracą kolejne terytoria.

Źródło: BBC News

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-42ewxx

ycipk-42ewxx
ycipk-42ewxx