Trwa ładowanie...
d18tvv8

Ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt: separatyści mogą szykować się do ataku

Stany Zjednoczone widzą oznaki, które mogą świadczyć o przygotowaniach prorosyjskich separatystów do ataku na ukraińskie siły rządowe - oświadczył ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt w wywiadzie dla Radia Swoboda.
Share
Ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt: separatyści mogą szykować się do ataku
Źródło: AFP, Fot: Vasily Maximov
d18tvv8

- Mamy ogromną nadzieję, że do tego nie dojdzie, jednak widzimy pewne oznaki, świadczące, że separatyści przygotowują się do wznowienia działań wojennych - powiedział.

Dyplomata wskazał, że Rosja prowadzi intensywne szkolenia tzw. armii Noworosji, jak separatyści nazywają zajęte przez nich terytoria w obwodzie donieckim i ługańskim. Rosja "rozlokowała także swoje rakiety typu ziemia-powietrze w bardzo bliskiej odległości od linii rozgraniczenia na ukraińskim terytorium" - podkreślił Pyatt.

Amerykański ambasador przypomniał wypowiedzi prasowe przywódcy tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Ołeksandra Zacharczenki, który oświadczył, że zamierza opanować cały Donbas. - Jeśli jest to rzeczywiście jego celem, to zapomina on o ustaleniach, pod którymi sam podpisał się w lutym w Mińsku - powiedział.

d18tvv8

Pyatt oświadczył, że Stany Zjednoczone nadal opowiadają się za realizacją mińskich porozumień pokojowych i popierają działania władz Ukrainy na rzecz ich wypełnienia. - Mówimy jasno, że mińskie porozumienia to nie restauracyjne menu i Rosja nie może sama decydować, które zapisy będzie wykonywała, a których nie - zaznaczył ambasador w rozmowie z Radiem Swoboda.

Zobacz: Dron pokazał obraz zniszczeń donieckiego lotniska

d18tvv8

Podziel się opinią

Share
d18tvv8
d18tvv8
Więcej tematów