Trwa ładowanie...

Ambasador Rosji w Malezji: śledztwo w sprawie katastrofy boeinga powinno być międzynarodowe

Ambasador Rosji w Malezji Ludmiła Worobiewa zaapelowała, aby śledztwo w sprawie okoliczności i przyczyn katastrofy malezyjskiego boeinga było prowadzone przez "społeczność międzynarodową".
Share
Malezyjski boeing rozbił się w czwartek w obwodzie donieckim
Malezyjski boeing rozbił się w czwartek w obwodzie donieckimŹródło: PAP/EPA, Fot: IGOR KOVALENKO
d1j8mor

"Sytuacja jest zupełnie nietypowa, miejsce (katastrofy) jest strefą wojny. Sądzę, że społeczność międzynarodowa powinna wykazać wobec tej sytuacji elastyczność i działać w sposób będący do przyjęcia dla wszystkich stron - powiedziała Worobiewa podczas konferencji prasowej.

- Rosja od samego początku apelowała o uczciwe, dogłębne i wszechstronne śledztwo pod przewodnictwem ICAO (Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego) - dodała.

- Apelowaliśmy o śledztwo pod przewodnictwem ICAO ponieważ rebelianci, jak rozumiemy, nie mają zaufania do władz w Kijowie. Dlatego właśnie nie chcieli oddać niczego, w tym również czarnych skrzynek, stronie ukraińskiej ponieważ bali się, że dowody będą poddane manipulacjom - powiedziała rosyjska ambasador.

d1j8mor

Samolot Malaysia Airlines, odbywający lot MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został najprawdopodobniej zestrzelony w ub. czwartek nad wschodnią Ukrainą, w rejonie opanowanym przez prorosyjskich separatystów. Wszyscy pasażerowie i załoga, łącznie 298 osób, zginęli.

W nocy z poniedziałku na wtorek separatyści przekazali w Doniecku czarne skrzynki samolotu, które mogą zawierać informacje na temat katastrofy, przedstawicielom władz Malezji.

d1j8mor

Podziel się opinią

Share
d1j8mor
d1j8mor
Więcej tematów