Trwa ładowanie...

Ambasador Niemiec Rolf Nikel: Smutek i wstyd. Oddajemy hołd ofiarom Powstania Warszawskiego

Flagi na niemieckich placówkach dyplomatycznych w Polsce zostały dzisiaj opuszczone do połowy masztu. W ten sposób Niemcy oddali hołd pamięci ofiar Powstania Warszawskiego.

Share
Ambasador Niemiec Rolf Nikel: Smutek i wstyd. Oddajemy hołd ofiarom Powstania Warszawskiego
Źródło: Twitter.com/Rolf Nikel
d13fymz

"Ze smutkiem i wstydem oddajemy hołd pamięci ofiar niewyobrażalnego niemieckiego okrucieństwa w Powstaniu Warszawskim" - napisał na swoim profilu ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel.

"Oddajemy hołd odwadze Polaków, którzy stawili opór. Na znak pamięci wszystkie niemieckie przedstawicielstwa dyplomatyczne w Polsce opuściły flagi do połowy masztu" - dodał ambasador.

W środę przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące.

d13fymz

1 sierpnia 1944 roku do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych.

Zobacz także:* Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić *

Jeszcze większe były straty wśród ludności cywilnej - zginęło ok. 180 tys. osób. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

d13fymz

Podziel się opinią

Share
d13fymz
d13fymz
Więcej tematów