Trwa ładowanie...
d1lxl5x
d1lxl5x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ambasador: na Białoruś przyjechało ponad 25 tys. mieszkańców Ukrainy

Ponad 25 tys. mieszkańców Ukrainy przyjechało w ostatnim czasie na Białoruś. 500 ubiega się o status uchodźcy - poinformował ambasador Białorusi w Kijowie Walancin Wialiczka na konferencji prasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lxl5x

- Dosłownie w ciągu ostatnich miesięcy - w czerwcu-lipcu - na Białoruś przyjechało ponad 25 tys. mieszkańców Ukrainy (...) Trzeba pomyśleć, czym się mają zająć, gdzie będą pracować - oświadczył dyplomata.

Jak zaznaczył, rodzą się pytania dotyczące środków, które trzeba będzie przeznaczyć na utrzymanie tych osób w razie przyznania im statusu uchodźcy.

Według podanych przez ambasadora danych wnioski o przyznanie statusu uchodźcy złożyło już około 500 Ukraińców, a około 1,5 tys. otrzymało zgodę na stałe zamieszkanie.

d1lxl5x

Wialiczka dodał, że procedura przyznawania statusu uchodźcy trwa około 6 miesięcy, ale rozpatruje się obecnie możliwość skrócenia jej do 3 miesięcy.

O tym, że coraz więcej obywateli Ukrainy zwraca się do białoruskich wydziałów migracji o zalegalizowanie pobytu - o status uchodźcy, o zgodę na podjęcie pracy lub o zezwolenie na pobyt stały - informował pod koniec lipca przedstawiciel Departamentu ds. Obywatelstwa i Migracji białoruskiego MSW Uładzimir Marhiewicz.

Jak powiedział, codziennie do białoruskich organów ds. obywatelstwa i migracji zwraca się osobiście, telefonicznie lub przez internet około 200 osób z Ukrainy. Według niego na Białoruś przyjeżdżają głównie Ukraińcy z obwodów wschodnich - ługańskiego i donieckiego - gdzie trwają walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami.

d1lxl5x

Podziel się opinią

Share

d1lxl5x

d1lxl5x
Więcej tematów