ycipk-35oxqt

Ambasador Izraela skomentowała polskie pielgrzymki. "To robi wrażenie"

Anna Azari pojawiła się na Jasnej Górze, gdzie obchodzono setną rocznicę przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską. Spore wrażenie zrobiły na niej pielgrzymki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasador Izraela Anna Azari była pod wrażeniem pielgrzymek na Jasnej Górze
Ambasador Izraela Anna Azari była pod wrażeniem pielgrzymek na Jasnej Górze (Forum, Fot: Andrzej Hulimka)
ycipk-35oxqt

Ambasador Izraela wzięła udział w obchodach 100-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską. Stało się to w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Anna Azari przyznała, że po raz pierwszy widzi pielgrzymki wchodzące na Jasną Górę. Największe wrażenie zrobiły na niej rodziny z dziećmi i młoda para.

- Tu wszystko jest dla mnie ciekawe. Jest bardzo dużo ludzi, ale panuje ogromny spokój, jest porządek i wszystko przebiega płynnie. Mam wrażenie, że ludzie biorący udział w tej pielgrzymce, wchodząc tu, na Jasną Górę, stają się młodsi. Widać na ich twarzach coś radosnego. Widać też wyraźnie wspólnotę pielgrzymów, to robi wrażenie - powiedziała ambasador.

ycipk-35oxqt

Azari przypomniała, że na Jasnej Górze była już w 2016 r., przy okazji wizyty papieża Franciszka w Polsce. Już wtedy sanktuarium zrobiło na niej ogromne wrażenie, jednak do tej pory "nie miała okazji, by zobaczyć i poczuć jak Polacy są przywiązani do Częstochowy i pielgrzymowania". - Najważniejszy jest pokój i szczęście dla wszystkich. Tego najbardziej życzę - zwróciła się do pielgrzymów.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

ycipk-35oxqt

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-35oxqt

ycipk-35oxqt
ycipk-35oxqt