Trwa ładowanie...

Ambasador Izraela skomentowała polskie pielgrzymki. "To robi wrażenie"

Anna Azari pojawiła się na Jasnej Górze, gdzie obchodzono setną rocznicę przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską. Spore wrażenie zrobiły na niej pielgrzymki.

Share
Ambasador Izraela skomentowała polskie pielgrzymki. "To robi wrażenie"
Źródło: Forum, Fot: Andrzej Hulimka
dycf4s0

Ambasador Izraela wzięła udział w obchodach 100-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską. Stało się to w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Anna Azari przyznała, że po raz pierwszy widzi pielgrzymki wchodzące na Jasną Górę. Największe wrażenie zrobiły na niej rodziny z dziećmi i młoda para.

- Tu wszystko jest dla mnie ciekawe. Jest bardzo dużo ludzi, ale panuje ogromny spokój, jest porządek i wszystko przebiega płynnie. Mam wrażenie, że ludzie biorący udział w tej pielgrzymce, wchodząc tu, na Jasną Górę, stają się młodsi. Widać na ich twarzach coś radosnego. Widać też wyraźnie wspólnotę pielgrzymów, to robi wrażenie - powiedziała ambasador.

Azari przypomniała, że na Jasnej Górze była już w 2016 r., przy okazji wizyty papieża Franciszka w Polsce. Już wtedy sanktuarium zrobiło na niej ogromne wrażenie, jednak do tej pory "nie miała okazji, by zobaczyć i poczuć jak Polacy są przywiązani do Częstochowy i pielgrzymowania". - Najważniejszy jest pokój i szczęście dla wszystkich. Tego najbardziej życzę - zwróciła się do pielgrzymów.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dycf4s0

Podziel się opinią

Share
dycf4s0
dycf4s0
Więcej tematów