Trwa ładowanie...

Ambasador Izraela: Polska nie jest antysemicka

Alexander Ben Zvi, ambasador Izraela w Polsce, uważa, że antysemityzm w Polsce nie różni się zbytnio od tego, który jest w innych krajach. A sama krytyka polityki Izraela i izraelskich polityków antysemityzmem nie jest.

Ambasador Izraela: Polska nie jest antysemickaŹródło: Shutterstock.com
d2xvq9q
d2xvq9q

Alexander Ben Zvi podkreślał w rozmowie w Radiu Zet, że antysemityzm to jego zdaniem nie krytyka izraelskiej polityki, ale twierdzenie, że Żydzi są odpowiedzialni za coś tylko dlatego, że są Żydami.

- Kto mówi, że nie można krytykować polityków izraelskich? Można, ale jako polityków, a nie jako Żydów, tak samo jak można krytykować polityków Francji czy Szwecji w kwestiach międzynarodowych. To normalne. Nienormalne jest, gdy mówimy o Żydach jako narodzie w sposób negatywny - stwierdził.

Polska jest antysemicka? Nieprawda

Mówił również, że dostrzega w Polsce antysemickie zachowania, ale tak samo widzi je w innych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. - Powiedzieć, że Polska to kraj antysemicki, to absolutna nieprawda - podsumował.

d2xvq9q

Odpowiadał też na pytania, które dotyczyły majątków żydowskich w Polsce. Stwierdził, że nie jest to jego główną misją. - W niektórych krajach Wyszehradu, na Węgrzech, w Czechach, Słowacji przyjęto jakieś rozwiązania, rząd i gmina żydowska doszły tam do porozumienia. Myślę, że w końcu także w Polsce musi się znaleźć jakieś porozumienie - powiedział.

Źródło: Interia/Radio Zet/PAP

d2xvq9q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xvq9q
Więcej tematów