Trwa ładowanie...

Ambasador Czyżow podkreśla, że Rosja zareaguje, "jeśli jej obywatele zostaną zabici np. w Donbasie"

Ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow, powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "Guardian", że świat nie powinien być zdziwiony odpowiedzią Rosji, "jeśli Ukraińcy rozpoczną atak. Albo jeśli np. zaczną zabijać rosyjskich obywateli gdziekolwiek, np. w Donbasie".

Share
Ambasador Czyżow podkreśla, że Rosja zareaguje, "jeśli jej obywatele zostaną zabici, np. w Donbasie"Ambasador Czyżow podkreśla, że Rosja zareaguje, "jeśli jej obywatele zostaną zabici, np. w Donbasie"Źródło: East News, fot: Dabkowski/REPORTER
d49jwmq

Rosja zgromadziła ponad 100 tysięcy żołnierzy na swoim terytorium przy granicy z Ukrainą, a także na Białorusi, gdzie odbywają się manewry wojskowe. Jej przedstawiciele twierdzą, że "prowokacja" grozi także ze strony Ukrainy. Zarówno wspierani przez Rosję separatyści w ukraińskim Donbasie, jak i rosyjscy oficjele sugerują, że Kijów może próbować "zbrojnie odzyskać" niekontrolowane przez siebie od 2014 roku tereny.

- Nie zaatakujemy Ukrainy, chyba że zostaniemy do tego sprowokowani – oświadczył Czyżow, cytowany przez brytyjską gazetę.

Gen. Skrzypczak komentuje brak działań ws. Rosji. "On się nie cofnie ani o krok"

d49jwmq

Ambasador Rosji przy UE: "Zaatakujemy Ukrainę jeżeli zostaniemy sprowokowani"

Tymczasem Kijów i państwa Zachodu mówią o "poważnym ryzyku działań zbrojnych Rosji" wobec Ukrainy.

Rosja twierdzi, że nie ma takich planów, jednocześnie żądając od USA i NATO "gwarancji" o nierozszerzaniu Sojuszu o Ukrainę oraz wycofania jego infrastruktury "od swoich granic".

We wtorek 15 lutego rozpoczęło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji. Zbigniew Rau udał się do Moskwy, by rozmawiać o sytuacji na Ukrainie oraz sprawach dwustronnych.

- Moja wizyta jest związana z przewodnictwem Polski w OBWE i tej wizycie towarzyszy napięta sytuacja międzynarodowa — zwrócił się do szefa MSZ Rosji Zbigniew Rau.

d49jwmq

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49jwmq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d49jwmq
d49jwmq
Więcej tematów