Trwa ładowanie...
dqm3gmk
dqm3gmk

Alicja Tysiąc pozwała dziennikarza Tomasza Terlikowskiego

20 kwietnia Alicja Tysiąc pozwała dziennikarza Tomasza Terlikowskiego o naruszenie dóbr osobistych - informuje Wirtualną Polskę Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny i adwokat Marcin Górski. Chodzi o porównanie zachowania Alicji Tysiąc m.in. do postępowania hitlerowskiego zbrodniarza-ludobójcy Adolfa Eichmanna, wykonawcy planu tzw. Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej. Tomasz Terlikowski poproszony przez Wirtualną Polskę o komentarz odpowiada, że trudno mu się odnieść do sprawy, gdyż nie zna treści pozwu. - To sposób na nękanie tych, którzy mają odmienne poglądy. Próbuje się nas sądowo zakneblować, ale to się nie uda. Będziemy dalej głosić prawdę o aborcji, mimo zmasowanej propagandy proaborcyjnej - mówi wp.pl Terlikowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqm3gmk

"Moralna obrzydliwość"

Dziennikarz porównał postępowanie Alicji Tysiąc do działań Eichmanna, jak również do innych nazistów, zarzucał także jej "moralną obrzydliwość". "Pozwany dopuścił się rozpowszechnienia wspomnianych treści w książce swojego współautorstwa oraz w szeroko komentowanych publikacjach internetowych. Powódka domaga się od pozwanego przeprosin i zapłaty zadośćuczynienia oraz odpowiedniej sumy pieniężnej dla fundacji “Feminoteka” - czytamy w oświadczeniu adw. Marcina Górskiego.

"Trzeba tu dodać, że pozwany przed opublikowaniem wspomnianych treści nie skontaktował się z powódką i nie zainteresował się jej stanowiskiem w tej sprawie, ograniczył się natomiast do werbalnego i publicznego zlinczowania powódki. Pozwany nie odbierał również korespondencji od pełnomocników powódki, którzy usiłowali skłonić pozwanego do polubownego zakończenia sporu" - dodaje adwokat.

dqm3gmk

Podziel się opinią

Share
dqm3gmk
dqm3gmk
Więcej tematów