Trwa ładowanie...

Ali Agca wyszedł z więzienia

Turek Mehmet Ali Agca, który blisko 25 lat temu usiłował zabić papieża Jana Pawła II, pod silną eskortą policyjną opuścił więzienie w
Stambule.

Share
Ali Agca wyszedł z więzieniaŹródło: AFP
d134gei

Zobacz także:

d134gei

Przed więzieniem w Stambule oczekiwali go przede wszystkim włoscy dziennikarze, których wielu pojechało do Stambułu.

Według włoskiej agencji ANSA, Agca w chwili wyjścia z więzienia trzymał w ręku zdjęcie Jana Pawła II.

Ponieważ 48-letni dziś Agca nie odbył nigdy służby wojskowej, został przewieziony do biura rekrutacji wojskowej, a następnie do szpitala wojskowego na badania.

13 maja 1981 r. Agca strzelał do papieża Jana Pawła II w czasie audiencji generalnej na placu św. Piotra i ciężko go ranił.

d134gei

Za czyn ten został skazany we Włoszech na dożywocie. W więzieniu przebywał jednak 19 lat. Za wstawiennictwem polskiego papieża został ułaskawiony w 2000 r. i przekazany Turcji. Tu trafił do więzienia, aby odbyć wydany wcześniej wyrok za przestępstwa popełnione w tym kraju - morderstwo i rabunek.

Watykan nie skomentował uwolnienia Alego Agcy z więzienia w Turcji i wszystko wskazuje na to, że nie należy spodziewać się żadnej wypowiedzi na ten temat. Przypomina się jedynie, że watykański rzecznik Joaquin Navarro-Valls oświadczył w niedzielę, że Stolica Apostolska zdaje się w tej sprawie na decyzję kompetentnych sądów.

Sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano ujawnił w wywiadzie prasowym, że Watykan nie został uprzedzony o zamiarze uwolnienia tureckiego terrorysty.

d134gei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d134gei
Więcej tematów