Trwa ładowanie...
d1ti48v

Alex Salmond oskarżony przez 10 kobiet. Były premier Szkocji usłyszał 14 zarzutów

Alex Salmond pojawił się w Sądzie Najwyższym w Edynburgu. Były premier Szkocji jest oskarżony o przemoc seksualną, w tym dwie próby gwałtów, przez 10 kobiet. Salmond usłyszał aż 14 zarzutów, które dotyczą okresu, kiedy był szefem rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alex Salmond w asyście policji zmierza do Sądu Najwyższego w Edynburgu
Alex Salmond w asyście policji zmierza do Sądu Najwyższego w Edynburgu (East News, Fot: ANDY BUCHANAN/AFP)
d1ti48v

Alex Salmond nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Wśród 14 zarzutów znalazło się 10 napaści seksualnych, dwie próby gwałtu oraz dwa inne nieprzyzwoite zachowania, jakich miał się dopuszczać wobec współpracownic.

Premier Szkocji w latach 2007-2014 został oskarżony o molestowanie przez 10 kobiet. Wszystkie zarzuty dotyczą okresu, kiedy był szefem szkockiego rządu. Sąd wyznaczył datę rozprawy na 9 marca 2020 roku. Salmond zapowiedział, że będzie "energicznie" walczył o swoje dobre imię.

Alex Salmond oskarżony przez 10 kobiet. Były premier Szkocji usłyszał 14 zarzutów

Najpoważniejszy zarzut dotyczy próby gwałtu, do jakiej miało dojść w czerwcu 2014 roku. Jedna z kobiet oskarża Salmonda o to, że rzucił ją na łóżko i siłą zdjął ubrania w Bute House, stołecznej siedzibie premiera.

d1ti48v

Zobacz też: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Pałac w Edynburgu miał być miejscem 8 innych czynów, na podstawie których sformułowano zarzuty przeciw politykowi. Salmond dostał pół miliona funtów odszkodowania po tym, jak oskarżył państwo o niesprawiedliwe traktowanie w związku z dochodzeniem w tej sprawie.

Czytaj też: Premier Szkocji Nicola Sturgeon chce nowego referendum ws. niepodległości
Zgorzelec. Proboszcz sądzony za molestowanie uczennic. Krzyki na korytarzu

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ti48v

Podziel się opinią

Share
d1ti48v
d1ti48v
Więcej tematów