Trwa ładowanie...

Alert pogodowy. Ostrzeżenia dla niemal całej Polski

Uważajmy na wichury, burze, ulewy i gradobicia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia aż dla 13 województw. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm.
Share
Alert pogodowy. Ostrzeżenia dla niemal całej Polski
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3ddnb0

Najwyższe ostrzeżenie (2. stopnia) dotyczy Podkarpcia. Tam już pada i grzmi, ale synotycy ostrzegają, że to nie koniec ulew. Miejscami może spaść nawet 60 l/m kw. Porywy wiatru podczas burz mogą dochodzić do 90 km/h. Mieszkańcy woj. podkarpackiego muszą liczyć się też z gradobiciami.

Ostrzeżenia 1. stopnia IMGW wydał dla 12 województw. Niemal w całej Polsce może wiać silny wiatr (w porywach do 80 km/h), a miejscami spodziewane są burze z piorunami. Musimy być przygotowani również na grad i deszcz - miejscami spadnie do 50 l/m kw.

Dodatkowy alert dotyczy Bałtyku i części polskiego wybrzeża od Ustki na wschód. Wiatr osiągać będzie 5 do 6, a w porywach do 7 stopni w skali Beauforta. W nocy może wzrosnąć w porywach do 9 w skali Beauforta. W portach woj. pomorskiego wprowadzono pogotowie sztormowe.

Pogoda nie powinna sprawiać problemów jedynie na krańcach północno-wschodnich: w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

d3ddnb0

Podziel się opinią

Share
d3ddnb0
d3ddnb0
Więcej tematów