Trwa ładowanie...
ycipk-24e4cx

Alert pogodowy dla wielu województw. To będą mroźne dwie noce

Uwaga na silny mróz! IMGW wydał ostrzeżenia dla wielu województw. Temperatura na Podlasiu spadnie do -16 stopni. Jeszcze zimniej będzie w nocy z czwartku na piątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak będzie wyglądać pogoda w nocy z czwartku na piątek
Tak będzie wyglądać pogoda w nocy z czwartku na piątek (ventusky)
ycipk-24e4cx

Wszystko wskazuje na to, że w nocy i nad ranem w północno-wschodniej i wschodniej Polsce pojawi się tęgi mróz. Jak tłumaczą synoptycy z Cumulus, do tak sporych spadków temperatury przyczynią się dwa czynniki: liczne przejaśnienia oraz napływ z kierunków wschodnich suchych i mroźnych, kontynentalnych mas powietrza.

Tym samym temperatura spadnie od (-1) na zachodzie do (-5) - (-7) stopni w centrum. Tęgi mróz pojawi się na wschodzie Warmii, na Mazurach, Podlasiu, na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyzny i Podkarpacia, gdzie słupki rtęci spadną nawet do 15 kreski poniżej zera. Największe spadki temperatury odnotujemy na Polskim Biegunie Zimna, czyli na Suwalszczyźnie. Tam IMGW wydało alert pogodowy.

IMGW ostrzega również przed oblodzeniem, które może pojawić się w województwie dolnośląskim, opolskim, częściowo wielkopolskim, łódzkim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Z kolei na Dolnym Śląsku mogą pojawić się intensywne opady śniegu. W Sudetach wydano ostrzeżenie drugiego stopnia.

ycipk-24e4cx

To jednak nie wszystko. Prawdziwy atak zimy jest planowany na noc z czwartku na piątek. Na Podlasiu temperatura będzie się wahać od -18 do -15 stopni, lokalnie możliwe spadki do -21 stopni. W ciągu dnia mieszkańcy wschodniej części Polski mogą liczyć na temperatury od -11 do -8 stopni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24e4cx

ycipk-24e4cx
ycipk-24e4cx