Trwa ładowanie...
Aleksandra dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz zaliczyła wpadkę. Radosław Fogiel: wyrasta na nieślubne dziecko Petru i Komorowskiego

Nie milkną komentarze po niefortunnych słowach Aleksandry Dulkiewicz. Między innymi burmistrza Londynu, muzułmanina pochodzącego z Pakistanu, nazwała "egzotycznym". Dla wicerzecznika PiS Radosława Fogla ta wypowiedź była "bardzo niezręczna". Odważył się też użyć kontrowersyjnego porównania.

Share
Aleksandra Dulkiewicz zaliczyła wpadkę. Radosław Fogiel: wyrasta na nieślubne dziecko Petru i Komorowskiego
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d3sq69v

Mimo że Aleksandra Dulkiewicz zapewniła, że przeprosiła za niefortunne słowa, komentarze nie ustają. Autorem jednego z bardziej kontrowersyjnych jest wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Ta wczorajsza sytuacja, kiedy wystarczył widok osoby o nieco ciemniejszym kolorze skóry, żeby pani Aleksandra Dulkiewicz użyła słowa "egzotyczny", to ma być ta tolerancyjna, otwarta, światła, część opozycji? To było bardzo niezręczne - ocenił w Polsat News.

d3sq69v

Na tym nie poprzestał. - Mówiąc pół żartem, pół serio, to jest nadzieja dla tych, którzy są zrozpaczeni zerwaniem z polityką Ryszarda Petru. Jeżeli to pójdzie w tym kierunku, to pani Dulkiewicz wyrasta na nieślubne dziecko Petru i Bronisława Komorowskiego - dodał Fogiel.

Zobacz także: 80. Rocznica wybuchu II wojny światowej. "Dla większości Niemców to wstyd"

Niefortunne słowa Dulkiewicz

- Dzięki zmianom, weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO. Możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać. Mieć gości takich egzotycznych jak wy - powiedziała Dulkiewicz podczas debaty "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota" w ECS.

d3sq69v

Po jej słowach nastąpiła chwila ciszy, a uczestnicy debaty spojrzeli na siebie. Skierowali głowy w stronę burmistrza Londynu Sadiq Khana, muzułmanina pochodzącego z Pakistanu. On sam próbował wybrnąć z sytuacji. - Nazywano mnie różnie, ale nigdy jeszcze nie nazwano mnie "egzotycznym". Dziękuję Aleksandro - zaznaczył.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sq69v

Podziel się opinią

Share
d3sq69v
d3sq69v
Więcej tematów