Trwa ładowanie...
d2b2uxu

Aleksandra Dulkiewicz: Do startu namawiał mnie Donald Tusk

- Od bliskich pana prezydenta usłyszałam: Ola, kto jak nie ty? - przyznaje kandydatka na prezydenta Gdańska, była zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz: Do startu namawiał mnie Donald Tusk
(WP.PL)
d2b2uxu

Dulkiewicz przyznaje w rozmowie z Onetem, że do startu w wyborach namawiał ją też Donald Tusk, z którym po zabójstwie Pawła Adamowicza, dotychczasowego prezydenta Gdańska "widziała się parokrotnie".

Dulkiewicz krytycznie o TVP

Pytana o bojkot TVP przez polityków PO m.in. za sposób informowania o śmierci prezydenta Adamowicza w "Wiadomościach" z 14 stycznia, Dulkiewicz podkreśla, że "potrzebna jest zmiana". - Dla mnie przykładem jak medium publiczne może się zachować były chociażby materiały publicznego i regionalnego Radia Gdańsk. To jest medium, którego właścicielem jest również Skarb Państwa. I Radio Gdańsk – w tym dla wszystkich trudnym tygodniu - zachowało się bardzo dobrze. W TVP sprawa wygląda jednak inaczej - stwierdza.

d2b2uxu

Jak przyznaje Dulkiewicz: - Ja nie byłam w stanie obejrzeć "Wiadomości", które były emitowane w dzień śmierci prezydenta Adamowicza. Obejrzałam fragment "Wiadomości" i nie mogłam patrzeć na to dalej. Nie mówię nikomu, że mają zrobić z Pawła Adamowicza świętego. To w ogóle nie o to chodzi. Ale insynuowanie pewnych rzeczy, albo próba pokazania w materiale, że tak naprawdę Paweł Adamowicz sam jest sobie winny, to niedopuszczalne.

Kandydatka na prezydenta Gdańska dodała, że "nie zgadza się na takie funkcjonowanie mediów publicznych". - To są media państwowe i pewne rzeczy są niedopuszczalne - podkreśla.

Ostatnia rozmowa

Dulkiewicz wspomina także swoje ostatnie spotkanie z Pawłem Adamowiczem.

d2b2uxu

- Powiedziałam mu, szefie jesteś takim fajnym mężczyzną, ale nie garb się tak. Na chwilę się wyprostował. Stał już w płaszczu, z teczką. Wychodził z urzędu. I tak się rozstaliśmy - przyznaje kandydatka na prezydenta Gdańska.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b2uxu

Podziel się opinią

Share
d2b2uxu
d2b2uxu