Trwa ładowanie...
d22fdi9

Aleksandr Łukaszenka do polskich władz: nakarmcie własnych lekarzy

Aleksandr Łukaszenka ostro zareagował na plany polskiego rządu, który chce ułatwić zatrudnienie w polskich szpitalach lekarzy z zagranicy. Przepisy odczułyby zwłaszcza Białoruś i Ukraina. - Ta sytuacja nas niepokoi - oświadczył prezydent Białorusi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandr Łukaszenka
Aleksandr Łukaszenka (Wikimedia Commons CC BY)
d22fdi9

- Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi - powiedział Łukaszenka. - Często się mówi, że Białoruś powinna się wzorować na Polsce. Jeżeli to państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z "dyktatury"? Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi - dodał.

Prezydent Białorusi zapowiedział działania, mające na celu zatrzymać odpływ specjalistów z kraju. Wskazał m.in. na planowy wzrost wynagrodzeń. - Bogaci nie jesteśmy, ale nie klepiemy też biedy. Będziemy trzymać się tej linii i do 2025 r. nasi lekarze będą zarabiać drugie tyle - zadeklarował.

Jak podaje Naczelna Rada Lekarska wynika, że w Polsce brakuje już 68 tys. lekarzy. Rząd zmagając się z kryzysem w służbie zdrowia chce skrócić kolejki m.in. poprzez zatrudnienie obcokrajowców.

d22fdi9

Nowi posłowie na Wiejskiej. Zobacz, co dostali od Kancelarii Sejmu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22fdi9

Podziel się opinią

Share
d22fdi9
d22fdi9
Więcej tematów