Trwa ładowanie...
20-10-2014 14:55

Aleksander Łukaszenka walczy z nierobami. Da pracę bezrobotnym i opodatkuje darmozjadów?

Na Białorusi ciężkie czasy mogą nastać dla nierobów. Prezydent Aleksander Łukaszenka na naradzie rządowej polecił skierować ich do pracy.

Aleksander Łukaszenka walczy z nierobami. Da pracę bezrobotnym i opodatkuje darmozjadów?Źródło: AFP, fot: Viktor Drachev
diyrw9y
diyrw9y

Prezydent Łukaszenka oświadczył, że w kraju jest około pół miliona ludzi niezaangażowanych w gospodarkę kraju. Jego zdaniem w tej grupie może być 100 tysięcy gospodyń domowych, a pozostali to próżniacy. - 400 tys. ludzi należy - w imieniu rewolucji - skierować do pracy. Obiboków nie powinno być w kraju - stwierdził Łukaszenka.

Na Białorusi w ubiegłym roku pojawił się pomysł opodatkowania darmozjadów społecznych. Jednak nie został wprowadzony w życie, gdyż w praktyce trudno określić kto nim jest.

U naszych sąsiadów zza Buga oficjalnie bezrobocie nie przekracza jednego proc. Jednak niepracujący stanowią około 10 proc. czynnej zawodowo ludności. Część ludzi nie chce rejestrować się, np. bezrobotni, ze względu na niskie zasiłki. Inni jednak pracują na czarno. Korzystają przy tym z bezpłatnej służby zdrowia czy oświaty

diyrw9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diyrw9y
Więcej tematów