Trwa ładowanie...
d3o7dyn

Aleja Waszyngtona nieprzejezdna. Znamy trasy zastępcze

Warszawa - na skrzyżowaniu Alei Waszyngtona z ulicą Grenadierów pękła rura ciepłownicza. Ruch w obu kierunkach został wstrzymany. Nie kursuje tam również komunikacja miejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleja Waszyngtona nieprzejezdna. ZTM Warszawa wyznaczył trasy zastępcze dla komunikacji miejskiej.
Aleja Waszyngtona nieprzejezdna. ZTM Warszawa wyznaczył trasy zastępcze dla komunikacji miejskiej. (iStock.com)
d3o7dyn

Warszawa – Aleja Waszyngtona nieprzejezdna

W nocy z wtorku na środę, na skrzyżowaniu Alei Waszyngtona, z ulicą Grenadierów pękła rura ciepłownicza. Do zdarzenia doszło między północą a godziną pierwszą w nocy. Gorąca woda pod wysokim ciśnieniem zaczęła błyskawicznie podmywać jezdnię oraz tory tramwajowe. Wydostała się również na powierzchnię, a w zetknięciu z zimnym powietrzem przyczyniła się do powstania zamglenia. Sytuację starają się opanować odpowiednie służby, jednak szkody wyrządzone przez wodę są poważne. Pod asfaltem utworzył się ogromny lej, który może mieć nawet 8 metrów średnicy i 3 metry głębokości. Nikomu nic się nie stało, jednak z powodu ryzyka zapadnięcia się jezdni oraz torów kolejowych, całkowicie wstrzymano ruch na alei Waszyngtona.

Warszawa- komunikacja zastępcza na alei Waszyngtona

Utrudnienia w ruchu komunikacją miejską dotyczą dwóch linii tramwajowych – 9 i 24, a także połączeń autobusowych o numerach 102, 135, 311 oraz 521. Jak podaje ZTM Warszawa, tramwaje poruszają się trasą objazdową ulicami rondo Wiatraczna - Grochowska - aleja Zieleniecka - rondo Waszyngtona. Sytuacja dla linii autobusowych w obu kierunkach przedstawia się następująco:

  • 102 kursuje następującą trasą: aleja Waszyngtona, Międzyborska, Cyraneczki, Grenadierów, aleja Stanów Zjednoczonych, rondo Wiatraczna, Grochowska, Podskarbińska
  • 135 jeździ trasą: Grenadierów, aleja Stanów Zjednoczonych, rondo Wiatraczna, Grochowska
  • 311 kursuje następującą trasą: Grenadierów, aleja Stanów Zjednoczonych, rondo Wiatraczna, Grochowska, Podskarbińska
  • 521 obrało trasę: rondo Wiatraczna, Grochowska, Międzyborska, aleja Waszyngtona

Od godziny 17 w środę zmienioną trasą poruszają się autobusy jadące w kierunku mostu Poniatowskiego. Sytuacja dotycząca ruchu tramwajowego jest o wiele bardziej skomplikowana. W celu naprawy zniszczeń konieczny był demontaż torowiska. Obecnie firma Veolia Tramwaje Warszawskie prowadzi działania, których celem jest jak najszybsze przywrócenie ruchu tramwajowego. Niestety zakończenia prac należy się spodziewać dopiero w sobotę lub niedzielę.

d3o7dyn

Podziel się opinią

Share

d3o7dyn

d3o7dyn
Więcej tematów