Trwa ładowanie...
d3yka9r
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Alarm w Arabii Saudyjskiej. Obawy przed atakiem terrorystycznym

Władze Arabii Saudyjskiej postawiły siły bezpieczeństwa kraju w stan alarmu z powodu groźby ataku terrorystycznego na centrum handlowe lub instalacje naftowe - poinformował rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Mansur Turki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alarm w Arabii Saudyjskiej. Obawy przed atakiem terrorystycznym
(AFP, Fot: FAYEZ NURELDINE)
d3yka9r

- Pojawiła się informacja o groźbie ataku skierowanego przeciwko centrum handlowemu lub instalacjom (państwowej saudyjskiej spółki naftowej) Aramco. Przekazaliśmy te informacje siłom bezpieczeństwa, by były w stanie alarmu - powiedział Turki agencji Reutera.

Dodał, iż nie dysponuje żadnymi dalszymi informacjami na temat zagrożenia. Arabia Saudyjska, największy światowy eksporter ropy naftowej i kluczowy partner strategiczny Stanów Zjednoczonych, jest od lat celem działalności wywrotowej ze strony ugrupowań dżihadystycznych, w tym Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.

Od 26 marca Arabia Saudyjska dokonuje uderzeń lotniczych na sprzymierzonych z Iranem rebeliantów Huti w sąsiednim Jemenie. W ramach tego konfliktu dziewięciu funkcjonariuszy saudyjskich sił bezpieczeństwa zginęło od prowadzonego przez granicę ostrzału.

d3yka9r

Saudyjska policja poinformowała w kwietniu o zatrzymaniu obywatela saudyjskiego podejrzanego o to, że w dwóch oddzielnych atakach w Rijadzie zastrzelił dwóch policjantów i ranił dwóch innych.

- Przeciwko Arabii Saudyjskiej skierowany jest terroryzm. Zwykle w takich sytuacjach (konfliktów) ugrupowania terrorystyczne próbują wyciągnąć dla siebie korzyści i dokonywać zamachów - powiedział rzecznik MSW.

Zobacz wideo - Australijska policja udaremniła zamach terrorystyczny

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów