Trwa ładowanie...
d40vgwk
d40vgwk

Al-Qaeda finansowała zamach w Karaczi


Terrorystyczna organizacja Osamy bin Ladena, al-Qaeda, finansowała czerwcowy zamach na konsulat amerykański w Karaczi - ujawnił w środę pakistański minister spraw wewnętrznych Moinuddin Haider.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d40vgwk

W rozmowie z dziennikarzem pakistańskiej agencji APP, minister powiedział, że resort dysponuje dowodami świadczącymi o tym, że al-Qaeda zapłaciła "sekciarskim terrorystom" za dokonanie - 14 czerwca - ataku na konsulat USA w Karaczi. W zamachu zginęło 12 Pakistańczyków.

W ubiegłym tygodniu policja pakistańska informowała, że odpowiedzialność za zamach na konsulat ponosi zakazana obecnie w Pakistanie ekstremistyczna organizacja islamska - sunnicka Lashkar-i-Jhangvi. Według policji, w zorganizowaniu spisku brały także udział dwie inne zakazane przez władze grupy islamskie.

Te same organizacje mają być też odpowiedzialne za inne akty terroru: wybuch samochodu-pułapki (8 maja) w Karaczi, który spowodował śmierć 14 osób (w tym 11 Francuzów), a także porwanie i brutalne zamordowanie amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla 23 stycznia w Karaczi.

Zdaniem pakistańskiego ministra spraw wewnętrznych, al-Qaeda wespół z innymi radykalnymi grupami islamskimi planuje obecnie dalsze zamachy na terenie Pakistanu. Mają one stanowić odwet za poparcie przez rząd pakistański amerykańskiej kampanii antyterrorystycznej. (reb)

d40vgwk

Podziel się opinią

Share

d40vgwk

d40vgwk
Więcej tematów