Trwa ładowanie...
d3hqbj6

Al-Qaeda chciała użyć broni masowej zagłady

Organizacja terrorystyczna Osamy bin Ladena al-Qaeda rozważała użycie broni nuklearnej, biologicznej i chemicznej przeciwko Zachodowi i przeprowadzała eksperymenty na zwierzętach - ujawnia brytyjski Times.

Share
d3hqbj6

Dziennik twierdzi, że wnioski takie wyciągnięto po analizie dokumentów, pozostawionych w porzuconych przez członków al-Qaedy domach w stolicy Afganistanu - Kabulu.

Dokumenty, które zostały przetłumaczone, dowodzą, że al-Qaeda pracowała nad wyprodukowaniem trucizny, której jedna dawka mogłaby zabić 2 tys. osób. Są to setki stron fotokopii, rękopisów i druków, w językach: arabskim, urdu, perskim, rosyjskim i angielskim. Dokumenty obecnie są analizowane przez zawodowych tłumaczy, naukowców i ekspertów od broni masowej zagłady. Jeden z rozdziałów opisuje testy substancji chemicznych na królikach.

Według "Timesa" al-Qaeda nie byłaby w stanie produkować broni dalekiego zasięgu czy broni nuklearnej, ale mogłaby ich użyć, gdyby znalazła się w ich posiadaniu.

Znalezione dokumenty dowodzą także tego, że al-Qaeda trenowała specjalne oddziały do dokonywania zamachów na liderów państw Bliskiego Wschodu, sympatyzujących z Zachodem.

'Times" twierdzi także, iż brytyjscy i amerykańscy agenci w afgańskich miastach Kandahar i Dżalalabad sugerują, że w obozach al-Qaedy przeszło szkolenie 40 Brytyjczyków. (mag)

d3hqbj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hqbj6
d3hqbj6
Więcej tematów