Trwa ładowanie...
d112rok
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Al-Kaida próbowała przejąć okręt wojenny. Terroryści chcieli zaatakować jednostki USA

Utworzona niedawno Al-Kaida Azji Południowej zadeklarowała odpowiedzialność za dokonaną na początku września próbę uprowadzenia pakistańskiego okrętu wojennego - poinformowała amerykańska sieć monitorowania działalności terrorystycznej SITE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fregata pakistańska w porcie w Sudanie
Fregata pakistańska w porcie w Sudanie (AFP, Fot: Ashraf Shazly)
d112rok

Według SITE rzecznik Al-Kaidy Azji Południowej Usama Mahmoud oświadczył, że bojownicy tej organizacji opanowali fregatę pakistańskiej marynarki wojennej Zulfiqar i próbowali wykorzystać ją do ataku na znajdujące się w pobliżu okręty amerykańskie.

- Mudżahedini ci przejęli kontrolę nad pakistańskim okrętem i zmierzali ku flocie amerykańskiej, gdy pakistańska armia zatrzymała ich - miał powiedzieć Mahmoud, dodając, że wszyscy bojownicy zostali zabici.

Jak informowały pakistańskie władze, wśród sprawców dokonanego 6 września ataku na fregatę w porcie wojennym w Karaczi były zwerbowane przez Al-Kaidę osoby z personelu marynarki wojennej. Siły bezpieczeństwa zabiły wtedy 10 bojowników Al-Kaidy i podoficera marynarki.

d112rok

- Bez pomocy od wewnątrz ludzie ci nie mogliby sforsować kordonu bezpieczeństwa - oświadczył w parlamencie minister obrony Pakistanu Khawaja Asif.

Wiadomość o próbie porwania fregaty pozostawała przez pewien czas utajniona, a szczegóły incydentu zaczynają być dopiero publikowane.

d112rok

Podziel się opinią

Share

d112rok

d112rok
Więcej tematów