Trwa ładowanie...

Akcja "Zawieś zupę" w Słupsku. Zostawiasz pieniądze, a potrzebujący dostaje obiad za darmo

• "Zawieś zupę" to akcja baru Poranek w Słupsku, która ma na celu pomoc potrzebującym
• To już drugi rok z rzędu, w którym słupczanie mogą pomóc najbiedniejszym

Akcja "Zawieś zupę" w Słupsku. Zostawiasz pieniądze, a potrzebujący dostaje obiad za darmoŹródło: Pixabay
d40slaa
d40slaa

Zasady są proste. Każdy kupujący posiłek w barze może zostawić jakąś kwotę, która jest przeznaczana na wydawanie posiłków dla potrzebujących. Bar gotuje tanie posiłki. Zainteresowanie akcją jest ogromne- przyznają pracownicy baru. - W tym roku jest nawet lepiej niż w ubiegłym. Jesteśmy lepiej zorganizowani, dzwonią ludzie z Polski i pytają jak to zrobić na ich terenie. Ludzie zostawiają różne kwoty od dwóch do dziesięciu złotych. Z reguły jest tak, że prosimy, by zaokrąglić kwotę za posiłek. W ubiegłym roku w sumie klienci baru zostawili ponad 15 tysięcy złotych. Rekordzista zostawił 800 złotych. Dzięki temu udało się wydać potrzebującym ponad siedem i pół tysiąca posiłków - mówią pracownicy i dodają, że akcja cieszy się dużym powodzeniem.

Do słupskiego baru przychodzą nawet rodziny z dziećmi. Zdaniem pracowników, jak tylko zaczną się mrozy, chętnych będzie więcej.

Bar Poranek to jedna z najstarszych takich jadłodajni w Słupsku.

Trzy lata temu Polacy usłyszeli o zwyczaju "zawieszonej kawy". Polegał on na bezinteresownej idei opłacenia dodatkowej filiżanki kawy dla nieznajomego. Opłaconą "zawieszoną kawę" sprzedawca ofiarowywał potem dowolnej osobie za darmo.

d40slaa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40slaa
Więcej tematów