Trwa ładowanie...

Akcja "Zawieś zupę" w Słupsku. Zostawiasz pieniądze, a potrzebujący dostaje obiad za darmo

• "Zawieś zupę" to akcja baru Poranek w Słupsku, która ma na celu pomoc potrzebującym
• To już drugi rok z rzędu, w którym słupczanie mogą pomóc najbiedniejszym

Share
Akcja "Zawieś zupę" w Słupsku. Zostawiasz pieniądze, a potrzebujący dostaje obiad za darmo
Źródło: Pixabay
d4n2l8e

Zasady są proste. Każdy kupujący posiłek w barze może zostawić jakąś kwotę, która jest przeznaczana na wydawanie posiłków dla potrzebujących. Bar gotuje tanie posiłki. Zainteresowanie akcją jest ogromne- przyznają pracownicy baru. - W tym roku jest nawet lepiej niż w ubiegłym. Jesteśmy lepiej zorganizowani, dzwonią ludzie z Polski i pytają jak to zrobić na ich terenie. Ludzie zostawiają różne kwoty od dwóch do dziesięciu złotych. Z reguły jest tak, że prosimy, by zaokrąglić kwotę za posiłek. W ubiegłym roku w sumie klienci baru zostawili ponad 15 tysięcy złotych. Rekordzista zostawił 800 złotych. Dzięki temu udało się wydać potrzebującym ponad siedem i pół tysiąca posiłków - mówią pracownicy i dodają, że akcja cieszy się dużym powodzeniem.

Do słupskiego baru przychodzą nawet rodziny z dziećmi. Zdaniem pracowników, jak tylko zaczną się mrozy, chętnych będzie więcej.

Bar Poranek to jedna z najstarszych takich jadłodajni w Słupsku.

Trzy lata temu Polacy usłyszeli o zwyczaju "zawieszonej kawy". Polegał on na bezinteresownej idei opłacenia dodatkowej filiżanki kawy dla nieznajomego. Opłaconą "zawieszoną kawę" sprzedawca ofiarowywał potem dowolnej osobie za darmo.

d4n2l8e

Podziel się opinią

Share
d4n2l8e
d4n2l8e
Więcej tematów