Trwa ładowanie...
d2mlnhv

Akcja policji w Północnej Westfalii. Nalot na obiekty gangu motocyklowego Hells Angels

Gigantyczna akcja niemieckiej policji. 700 funkcjonariuszy przeprowadza nalot na ponad 50 obiektów należących do gangu motocyklowego Hells Angels oraz jego paramilitarnej bojówki Clan 81 Germany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od rana w Północnej Westfalii trwa nalot na obiekty Hells Angels
Od rana w Północnej Westfalii trwa nalot na obiekty Hells Angels (PAP/EPA, Fot: Sascha Steinbach)
d2mlnhv

Akcja policji rozpoczęła się o godzinie 6 rano jednocześnie w 16 miejscowościach Północnej Westfalii. Biorą w niej udział antyterroryści, a także policjanci z psami.

Powodem tej akcji jest wyegzekwowanie zakazu działalności dla grup Hells Angels i Clan 81 Germany, wydanego przez ministra spraw wewnętrznych landu. - Członkowie stowarzyszenia są kryminalistami. Ich codzienne życie polega na stosowaniu przemocy, handlu bronią, narkotykami i wymuszeniach - powiedział minister spraw wewnętrznych Północnej Westfalii Herbert Reul.

Źródło: PAP/EPA

Według miejscowej policji akcja potrwa co najmniej do godzin popołudniowych. Funkcjonariusze rekwirują znalezione narkotyki, broń, a także motocykle. Przeszukują mieszkania oraz sklepy należące do gangu i jego bojówki.

d2mlnhv

Hells Angels to największy na świecie gang motocyklowy. Został założony w 1948 roku w Kalifornii przez weteranów wojennych. Jego nazwa pochodzi od określenia byłych żołnierzy z 303 Eskadry Bombowej B-17. Z fanów Harleya-Davidsona powstała ściśle kontrolowana grupa, której członkowie działają obecnie na terenie 30 krajów. W Niemczech są obecni od 1973 roku.

Źródło: bild.de

d2mlnhv

Podziel się opinią

Share
d2mlnhv
d2mlnhv
Więcej tematów