Trwa ładowanie...

Akcja policji przeciwko pedofilom. Zatrzymano siedem osób, grozi im do 12 lat więzienia

Siedmiu mężczyzn podejrzanych o pedofilię zatrzymali policjanci w czterech województwach, w tym w Wielkopolsce. To efekt wielkiej akcji policji przeciwko pedofilom. Wszystkim zatrzymanym osobom grozi do 12 lat więzienia.

Share
Akcja policji przeciwko pedofilom. Zatrzymano siedem osób, grozi im do 12 lat więzienia
Źródło: Fotolia
dwd1css

Policyjną akcję przeprowadzono w ubiegły czwartek, ale dopiero dziś sprawa została ujawniona.

Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji powiedział, że policjanci z Centralnego Biura Śledczego weszli jednocześnie do kilku mieszkań w Wielkopolsce, a także w województwie śląskim, łódzkim i mazowieckim. Zatrzymali tam siedmiu ustalonych wcześniej mężczyzn w wieku od 20 do 46 lat.

W trakcie przeszukań policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, pendrive'y, dyski przenośne, a także płyty CD i DVD, które zawierały treści pedofilskie.

Podejrzani usłyszeli zarzuty wykorzystania małoletnich i zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia.

W sprawie jest co najmniej kilkudziesięciu pokrzywdzonych - to chłopcy i dziewczynki w wieku do 14 lat. Funkcjonariusze podejrzewają jednak, że liczba dzieci może być znacznie wyższa, bo część zatrzymanych działała od lat.

dwd1css

Podziel się opinią

Share
dwd1css
dwd1css
Więcej tematów