Trwa ładowanie...
dsapsc0

Akcja KAS na A4. 10 obcokrajowców w dostawczaku

Rutynowa kontrola funkcjonariuszy KAS przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Na A4 zatrzymano samochód dostawczy, w którym przewożono 10 obcokrajowców. Sprawę bada Straż Graniczna.
Share
A4. Nielegalne przekroczenie granicy (zdjęcie ilustracyjne)
A4. Nielegalne przekroczenie granicy (zdjęcie ilustracyjne)
dsapsc0

Odkrycia dokonano na opolskim odcinku autostrady A4. Pracownicy Służby Celno-Skarbowej zatrzymali samochód dostawczy do rutynowej kontroli.

A4. 10 mężczyzn w dostawczaku

W trakcie czynności kontrolnych w tylnej części pojazdu funkcjonariusze znaleźli 10 mężczyzn pochodzących z Bliskiego Wschodu. Pracownicy KAS ustalili, że mężczyźni to obywatele Iraku, Iranu, Syrii oraz Jemenu. Tylko jeden z nich posiadał przy sobie dokument paszportowy.

dsapsc0

Widzisz coś interesującego lub nietypowego związanego z wyborami? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

Jak się okazało, kierowca przewoził ich nielegalnie. Opolska Izba Celno-Skarbowa poinformowała o tym fakcie Straż Graniczną, która przejęła dochodzenie. Opolscy strażnicy będą prowadzili śledztwo pod kątem nielegalnego przekroczenia granicy.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

A4. Nielegalne przekroczenie granicy

Na ten moment nie wiadomo, jak mężczyźni dostali się na teren Polski. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza ustalono, że cudzoziemcy zamierzali dotrzeć do Niemiec i Holandii.

Aktualnie, po przeprowadzeniu czynności administracyjnych obcokrajowcy zostaną umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

dsapsc0

Zarówno mężczyznom, którzy jechali skryci w samochodzie dostawczym, jak i kierowcy pojazdu grożą poważne konsekwencje. W myśl artykułu 264 Kodeksu Karnego:

  • Kto wbrew przepisom przekracza granicę Rzeczypospolitej Polskiej, używając przemocy, groźby, podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  • Kto organizuje innym osobom przekraczanie wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Jak informuje śląski oddział straży granicznej, od początku 2020 roku zatrzymano łącznie 29 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Czech lub Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Cudzoziemcy, dla których Polska była jedynie krajem tranzytowym, byli ujawniani w zamkniętych przestrzeniach ładunkowych pojazdów ciężarowych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dsapsc0

Podziel się opinią

Share
dsapsc0
dsapsc0
Więcej tematów