Trwa ładowanie...
d3retmk

Ahmet Gedik: ja też mam serce. Właściciel kebaba przeznaczył utarg na WOŚP

- Mam dwie córki. Jedna z nich urodziła się jako wcześniak i przez pół roku leżała w szpitalu we Wrocławiu. Widziałem wszystkie maszyny, które tam stały – powiedział w rozmowie z WP Ahmet Gedik. Rozmawialiśmy z właścicielem lokalu Sultan Kebab w Złotoryi, który przeznaczył dzienny utarg z niedzieli na WOŚP. Fundacja Jerzego Owsiaka dostała 2,5 tys zł. Ale to nie wszystko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gedik uprzedził klientów, na co przeznaczy pieniądze z niedzieli
Gedik uprzedził klientów, na co przeznaczy pieniądze z niedzieli (Facebook.com)
d3retmk

- Ja też mam serce. Widzę, na co idą pieniądze z WOŚP-u – mówi nam Ahmet Gedik. Turek, który w Złotoryi prowadzi własny lokal z kebabem, 14 stycznia wywiesił na drzwiach kartkę z serduszkiem WOŚP. „Tego dnia 100 % utargu oddajemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy” – napisał na niej Gedik.

Dla małego biznesu taka kwota - w tym wypadku 2,5 tys zł - ma znaczenie. – Wie pani, okej, z jednego dnia daliśmy utarg, ale dalej żyjemy, dalej oddychamy – mówi nam. I dodaje, że postawił jeszcze dwie puszki, do których klienci również wrzucali pieniądze.

Ale WOŚP stał się też polem politycznej walki. Nie wszyscy musieli pozytywnie zareagować na decyzję Gedika. Właściciel lokalu twierdzi jednak, że liczba klientów była mniej więcej taka sama, jak w ubiegłą niedzielę. Obyło się też bez nieprzyjemnych komentarzy czy incydentów.

d3retmk

Życzenia od Jurka Owsiaka dla Jarosława Kaczyńskiego

To pierwszy raz, kiedy Gedik postanowił przeznaczyć utarg na WOŚP. - To nie jest ważne, jakiego pochodzenia lub narodowości jest dziecko. Ono zawsze jest niewinne i będę im pomagać, póki żyję i mogę - twierdzi.

d3retmk

Podziel się opinią

Share

d3retmk

d3retmk
Więcej tematów