Trwa ładowanie...
d2hjjml

Wybili Turkowi okna. A on cały dzień robił kebaby dla WOŚP

Ahmet Gerik, właściciel Sultan Kebab w Złotoryi, oddał WOŚP wszystkie zarobione w niedzielę pieniądze. Jak mówi, zrobił to dla dzieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ahmet Gedik wywiesił taką kartkę na oknie swojego lokalu
Ahmet Gedik wywiesił taką kartkę na oknie swojego lokalu (Facebook.com)
d2hjjml

Złotoryjanie uwielbiają knajpę Ahmeta – dali temu wyraz zaraz po otwarciu, kiedy wandal wybił mu wszystkie okna. Podobne sytuacje miały miejsce w innych miastach. W listopadzie 2017 r. studenci z Turcji skryli się w kebabie przed nacjonalistami we Wrocławiu, wcześniej, bo w kwietniu doszło do ataku na pracowników łódzkiego kebabu.

Mieszkańcy stanęli murem za Gerikiem, dziś mówi o nich, że "są w porządku". W ostatnią niedzielę też go nie zawiedli, gdy postanowił robić kebaby dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godz. 11 do godz. 20 przygotowywał i sprzedawał dania mieszkańcom, którzy dorzucali jeszcze pieniądze do puszki. To plus 100 proc. utargu trafi do fundacji Jurka Owsiaka. W rozmowie z portalem 24legnica.pl Ahmet powiedział, że chciał pomóc dzieciom. Nie tak dawno ktoś pomógł jego córce. – Urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitali we Wrocławiu – wyjaśnił.

d2hjjml

Zobacz także: Najpierw pomogła, potem okradła. Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia

d2hjjml

Podziel się opinią

Share

d2hjjml

d2hjjml
Więcej tematów