Trwa ładowanie...

Wybili Turkowi okna. A on cały dzień robił kebaby dla WOŚP

Ahmet Gerik, właściciel Sultan Kebab w Złotoryi, oddał WOŚP wszystkie zarobione w niedzielę pieniądze. Jak mówi, zrobił to dla dzieci.

Wybili Turkowi okna. A on cały dzień robił kebaby dla WOŚPŹródło: Facebook.com
d3u7ycw
d3u7ycw

Złotoryjanie uwielbiają knajpę Ahmeta – dali temu wyraz zaraz po otwarciu, kiedy wandal wybił mu wszystkie okna. Podobne sytuacje miały miejsce w innych miastach. W listopadzie 2017 r. studenci z Turcji skryli się w kebabie przed nacjonalistami we Wrocławiu, wcześniej, bo w kwietniu doszło do ataku na pracowników łódzkiego kebabu.

Mieszkańcy stanęli murem za Gerikiem, dziś mówi o nich, że "są w porządku". W ostatnią niedzielę też go nie zawiedli, gdy postanowił robić kebaby dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od godz. 11 do godz. 20 przygotowywał i sprzedawał dania mieszkańcom, którzy dorzucali jeszcze pieniądze do puszki. To plus 100 proc. utargu trafi do fundacji Jurka Owsiaka. W rozmowie z portalem 24legnica.pl Ahmet powiedział, że chciał pomóc dzieciom. Nie tak dawno ktoś pomógł jego córce. – Urodziła się jako wcześniak. Sześć miesięcy leżała w szpitali we Wrocławiu – wyjaśnił.

Zobacz także: Najpierw pomogła, potem okradła. Policja poszukuje kobiety ze zdjęcia

d3u7ycw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u7ycw
Więcej tematów