Agnieszka Niesłuchowska - reporterka WP laureatką konkursu "Równe i równiejsi"
Urszula Żółtowska-Tomaszewska z Polskiego Radia wygrała konkurs "Równe i równiejsi", realizowany przez fundację Feminoteka w ramach projektu "Gendermeria - równościowy monitoring". Nagrodę główną przyznano za reportaż "Praca czy dziecko?" wyemitowany w czerwcu w programie 1 PR. Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Agnieszka Niesłuchowska za tekst "Czy PO szanuje kobiety?" opublikowany w Wirtualnej Polsce, Dominika Buczak za tekst "Różowa Rewolta" opublikowany w "Wysokich Obcasach" oraz Kinga Wołoszyn-Świerk ze współpracownikami z TVP Wrocław za reportaż "Antyfacet".
21.11.2008 | aktual.: 04.01.2011 14:52
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Tekst Agnieszki Niesłuchowskiej dotyczył roli kobiet w tworzonym przez Donalda Tuska rządzie. W konkursie "Równe i równiejsi", ogłoszonym na początku sierpnia, brały udział teksty, audycje i programy dotyczące kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Na konkurs zostało nadesłanych 25 tekstów, 2 audycje radiowe, 4 programy telewizyjne.
Prace oceniało jury w składzie: Adam Bodnar (Helsińska Fundacja Praw Człowieka)
, Sergiusz Kowalski, Roman Kurkiewicz (TOK FM, Przekrój), Anna Laszuk (TOK FM), Lidia Ostałowska (Gazeta Wyborcza), Piotr Pacewicz (Gazeta Wyborcza), Joanna Podgórska (Polityka), Magdalena Środa, Joanna Piotrowska (Feminoteka) oraz przedstawicielka głównego sponsora Anna Sirocka.
Celem projektu "Gendermeria - równościowy monitoring" jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na płeć przez zbudowanie zespołu monitorującego działania rządu i administracji publicznej z realizacji programów dotyczących wyrównywania szans kobiet i mężczyzn.
W ramach projektu odbyły się m.in. warsztaty "Równość w mediach" dla studentów na temat roli, jaką mogą odgrywać media w procesie wyrównywania szans kobiet i mężczyzn i skutków powielania stereotypów płciowych w materiałach dziennikarskich.
Projekt realizowany przez Feminotekę współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej (Program "Środki Przejściowe") od lutego do grudnia 2008.