Trwa ładowanie...

Agnieszka Kamińska: "radiowa 'Trójka' nie jest własnością grupki pracowników". Będą nowi dziennikarze

- Działanie poprzedniego dyrektora polegało na odgrzewaniu starego formatu, który już wcześniej tracił słuchalność - w taki sposób pracę odwołanego dyrektora Trójki oceniła Agnieszka Kamińska. Prezes Polskiego Radia zaznaczyła, że w radiowej "Trójce" pojawią się wkrótce nowi dziennikarze.
Share
Prezes Polskiego Radia o "Trójce": Działanie poprzedniego dyrektora polegało na odgrzewaniu starego formatu
Prezes Polskiego Radia o "Trójce": Działanie poprzedniego dyrektora polegało na odgrzewaniu starego formatuŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d483sll

Agnieszka Kamińska w rozmowie z PAP odniosła się do odwołania Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora radiowej "Trójki". Zdaniem prezes Polskiego Radia Strzyczkowski "był i jest świetnym dziennikarzem z doskonałym warsztatem radiowym". Dlaczego został odwołany?

- Działanie poprzedniego dyrektora polegało na odgrzewaniu starego formatu, który już wcześniej tracił słuchalność. Nie było nowych pomysłów, nowej całościowej koncepcji anteny - oceniła Agnieszka Kamińska, dodając, że młodzi muzycy w zasadzie nie mieli szans, aby zaistnieć na antenie.

Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

Gdy przychodzili do Programu Trzeciego, ale nie byli związani z kilkoma dużymi wytwórniami płytowymi, to nie mieli w zasadzie żadnych szans na zaprezentowanie swojej muzyki. - Mnie natomiast zależy, żeby młodzi artyści mieli dostęp do radia, w tym także do Programu Trzeciego - podkreśliła.

d483sll

Kamińska zapytana o to, czy dziennikarze w związku z tym, że spada słuchalność, nie proponowali żadnych zmian, odpowiedziała, że takich pomysłów nie przedstawiali. - A teraz słyszymy: To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą "Trójkę". Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne - uzasadniła.

Agnieszka Kamińska:

Prezes Polskiego Radia zapowiedziała, że nowy program będzie miał charakter muzyczno-rozrywkowo-kulturalny z "naciskiem na muzykę i i kulturę". Nie zabraknie jednocześnie polityki oraz publicystyki. - Zostaje np. "Salon polityczny”, "Śniadanie polityczne”. - Z urlopu wraca pani redaktor Beata Michniewicz - dodała Kamińska.

- Będzie więcej muzyki, inna grana rano, inna po południu, inna również wieczorem, a także pasma autorskie. Dyrektor Michał Narkiewicz-Jodko wraz z zespołem finalizują pracę nad nową ramówką i wkrótce ogłosi szczegóły - dodała.

- Chcę podkreślić, że o pracę w Trójce stara się bardzo dużo młodych osób związanych z rynkiem muzycznym, na przykład z jazzem, ale także - co jest znamienne - dziennikarze radiostacji komercyjnych - mówiła Kamińska, zaznaczając, ze kierownictwu zależy na promocji młodych twórców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d483sll

Podziel się opinią

Share
d483sll
d483sll
Więcej tematów