Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

"Agent Tomek" ujawnia kulisy pracy w CBA. Wspomina akcję "willi Kwaśniewskich"

Tomasz Kaczmarek, szerzej znany pod pseudonimem agent Tomek, postanowił udzielić wywiadu. Wspomina w nim czasy gdy pracował w CBA. Były poseł PiS ujawnia metody stosowane przez ówczesne kierownictwo w walce z politycznymi przeciwnikami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: Tomasz Kaczmarek (były agent CBA i były poseł PiS)  oraz Mariusz Kamiński (były szef CBA oraz szef MSWiA)
Od lewej: Tomasz Kaczmarek (były agent CBA i były poseł PiS) oraz Mariusz Kamiński (były szef CBA oraz szef MSWiA) (East News, Fot: Witold Rozbicki/REPORTER)

Wywiad przeprowadzili dziennikarze "Superwizjera" TVN. Na Twitterze ukazała się krótka zapowiedź sobotniego reportażu "Spowiedź agenta Tomka". Podczas nagrania słyszmy wypowiedzi byłego funkcjonariusza zeznaniach, jakie złożył pod naciskiem jego byłych przełożonych w CBA – Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

- Dawali mi jasny sygnał, że w trakcie mojej pracy mam formułować pewne zdarzenia, które się wydarzyły w taki sposób, aby wskazywać na to, że właścicielami tej nieruchomości są państwo Kwaśniewscy - wyznaje dziennikarzom Tomasz Kaczmarek.

Chodzi o tzw. sprawę willi Kwaśniewskich. Położona w bardzo dobrej lokalizacji w Kazimierzu Dolnym, według CBA, miała należeć do byłej pary prezydenckiej. Agent Tomek podczas akcji próbował podszywać się pod potencjalnego kupca nieruchomości. W ten sposób Biuro próbowało udowodnić swoje podejrzenia.

Zobacz też: Najnowszy sondaż prezydencki. Andrzej Duda ma poważnego konkurenta

Spraw willi w Kazimierzu Dolnym była najdroższą i jedną z najbardziej spektakularnych operacji CBA dowodzonego wówczas przez obecnego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło się w 2007. Do próby zakupu miało dojść w 2009 roku, jednak Kwaśniewskim nigdy nic nie udowodniono. Z tego powodu w 2010 roku śledztwo zostało umorzone. Po 6 latach zdecydowano się je wznowić. Była para prezydencka od dnia wybuchu afery tzw. willi Kwaśniewskich ani razu nie została przesłuchana.

Mariusz Kamiński obecnie jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrem-koordynartorem służb specjalnych. Jego zastępcą w resorcie MSWiA jest Maciej Wąsik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów