Trwa ładowanie...

Agata Duda dostanie pensję? Sprawdź, jakie wynagrodzenie otrzyma pierwsza dama

Agata Duda dostanie pensję? Obecnie pierwsza dama nie otrzymuje wynagrodzenie, ale już niedługo sytuacja może ulec zmianie. Sprawdź, jaką pensję otrzyma pierwsza dama.

Share
Agata Duda dostanie pensję? Sprawdź, jakie wynagrodzenie otrzyma pierwsza damaŹródło: East News
d1sux3m

Agata Duda dostanie pensję

Jak podaje Rzeczpospolita, uregulowanie statusu pierwszej damy staje się coraz bardziej realne. Obecnie żona prezydenta nie otrzymuje wynagrodzenia, a składki ZUS musi opłacać sama. Należy poznaczyć, że temat wynagrodzenia dla pierwszej damy wrócił dzięki petycji skierowanej do premiera Morawieckiego przez Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. W dokumencie zaznaczono, że Agata Duda jest bez wątpienia jedną z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju i brak wynagrodzenia za sprawowaną przez nią funkcję jest dyskryminujący i niesprawiedliwy. Autorzy dokumentu przekonywali, że żona prezydenta udziela się społecznie poprzez angażowanie się w liczne przedsięwzięcia, takie jak: propagowanie kultury, akcje społeczne oraz działania charytatywne. Pełniona rola wymaga od pierwszej damy wielu wyrzeczeń, w tym również porzucenia pracy.

Agata Duda – petycja z prośbą o wynagrodzenie

Sprawą dokumentu zajęła się w grudniu Komisja Petycji. Zadecydowano wówczas, iż inicjatywa powinna trafić do gremiów kierowniczych w parlamencie. Wiadomo, że szef komisji, poseł Sławomir Piechota z PO, już zapowiedział, iż w następnym tygodniu poruszy temat z marszałkiem sejmu. Stwierdził również, że z powodu dużej wagi sprawy byłoby najlepiej, jakby inicjatywę wsparło prezydium Sejmu, a może i Senatu. Piechota zaproponował, aby należytą pensję otrzymała nie tylko Agata Duda, ale również byłe pierwsze damy.
Odpowiedź na pytanie dotyczące tego, ile będą wynosiły zarobki Agaty Dudy jest nadal niepewna. W październiku mówiono, że PiS pracuje nad ustawą, która będzie regulować sprawy związane z jej wynagrodzeniem. Wspomniano wówczas o kwocie wysokości około 13 tysięcy zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1sux3m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sux3m
d1sux3m
Więcej tematów