Trwa ładowanie...
di8dn2e

Afgańskie władze zwolniły dowódcę talibów

Afgańskie władze pod presją
lokalnych przywódców pasztuńskich zwolniły w środę zatrzymanego w
ostatnich dniach dowódcę talibów.

di8dn2e
di8dn2e

Mułła Rehmatullah, aresztowany w ubiegłą niedzielę, odzyskał wolność, gdy przywódcy wpływowego klanu Nurzajów zagrozili władzom w Kabulu zerwaniem wszelkich kontaktów z nową administracją państwa - informuje agencja Reutera.

Rehmatullah miał odpowiadać za przegrupowanie zagranicznych bojowników talibów i al-Qaedy we wschodnim Afganistanie, także po zakończonej niedawno operacji sił afgańsko-amerykańskich "Anakonda" w prowincji Paktia.

Po odzyskaniu wolności w środę, Rehmatullah powiedział dziennikarzowi Reutera, iż został zatrzymany przez afgańskie władze, które mimo nacisków amerykańskich odmówiły jednak przekazania go w celu przesłuchania Amerykanom, ponieważ - jak stwierdzono w Kandaharze - nie postawiono mu żadnych formalnych zarzutów.

Większość przywódców talibów i al-Qaedy nadal pozostaje na wolności. W styczniu zatrzymano byłego ambasadora talibów w Pakistanie Abdula Salama Zajefa i rzecznika talibów Abdula Hai Mutmaina; w lutym schwytany został mułła Mohammad Chamkani, były doradca przywódcy talibów mułły Omara.(ck)

di8dn2e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di8dn2e
Więcej tematów