Trwa ładowanie...
10-09-2014 14:13

Afgańskie władze: w amerykańskim nalocie zginęło 11 cywilów

W ataku lotniczym sił USA we wschodnim Afganistanie zginęło 11 cywilów, a 10 zostało rannych - poinformowały afgańskie władze.

Afgańskie władze: w amerykańskim nalocie zginęło 11 cywilówŹródło: Wikimedia Commons, fot: U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Brian Ferguson
dm3ooop
dm3ooop

"Według informacji otrzymanych od gubernatora (prowincji Kunar) 11 cywilów, w tym dwoje dzieci i dwie kobiety, straciło życie w amerykańskim nalocie" - podała w komunikacie afgańska kancelaria prezydencka.

Zdarzenie potępił na Twitterze rzecznik prezydenta Hamida Karzaja.

Przedstawiciel władz prowincji Kunar powiedział, że w sumie w nalocie dokonanym w dystrykcie Narang zginęło 14 osób, a 13 zostało rannych.

Rzecznik złożonej z sił NATO koalicji międzynarodowej major Paul Greenberg poinformował, że w precyzyjnym ataku wykonanym w pobliskim dystrykcie Dangam poniósł śmierć jeden uzbrojony bojownik.

Amerykanie tworzą najliczniejszy kontyngent wchodzący w skład kierowanych przez NATO Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie. Na terytorium afgańskim jest ok. 29 tysięcy żołnierzy USA.

Oskarżenia o spowodowanie śmierci ludności cywilnej są główną przyczyną napięć między władzami Afganistanu a USA.

dm3ooop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm3ooop
Więcej tematów