Trwa ładowanie...

Afganistan: Atak talibów. Nie żyje 13 policjantów i żołnierzy

We wschodniej części Afganistanu talibowie zaatakowali nowe bazy wojska i policji. W wyniku ataku zginęło łącznie 13 żołnierzy i policjantów oraz sześciu bojowników. Po obu stronach są ranni, liczba ofiar może być większa.

Share
Afganistan: Atak talibów. Nie żyje 13 policjantów i żołnierzy
Źródło: 2014/Associated Press
d35nq8s

Talibowie zaatakowali bazę w powiecie Chogjani w prowincji Ghazni na wschodzie Afganistanu. Baza została postawiona dwa dni temu i miała odciąć afgańskim talibom trasę dostaw. Stacjonujący tam żołnierze i policjanci próbowali odeprzeć atak wroga. Wymiana ognia trwała trzy godziny.

W wyniku ataku talibów zginęło siedmiu żołnierzy, sześciu policjantów, a czterech wojskowych zostało rannych. Po stronie napastników zginęło sześć osób, a dziesięć zostało rannych. Szczegóły na temat ofiar podał Arif Nuri, gubernator prowincji.

Odpowiedzialność za atak wziął na siebie Zabihullah Mudżahid, rzecznik talibów, który w związku z atakiemwysłał do mediów specjalne oświadczenie.

d35nq8s

W Afganistanie talibowie walczą z międzynarodowymi siłami będącymi pod dowództwem NATO. Chcą obalić rząd w Kabulu, stolicy Afganistanu, który jest wspierany przez Zachód. Przeciwko rządowi Afganistanu walczą lokalna filia dżihadystycznego Państwa Islamskiego i powiązana z talibami Siatka Hakkaniego z Pakistanu.

Wojna w Afganistanie trwa od 7 października 2001 roku. W wyniku działań wojennych zginęło 15 tysięcy żołnierzy afgańskich i sił NATO, 30 tys. talibów i terrorystów oraz 15 tysięcy cywili.

d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów