Trwa ładowanie...

Afganistan: atak na szpital wojskowy w Kabulu

Przebrani za lekarzy uzbrojeni napastnicy zaatakowali w środę główny szpital wojskowy w centrum Kabulu - poinformowały afgańskie władze. W budynku szpitala, nieopodal ambasady USA, trwają starcia z siłami bezpieczeństwa.
Share
Afganistan: atak na szpital wojskowy w Kabulu
Źródło: REUTERS
dc4wr24

Według wstępnych informacji w ataku zginęły co najmniej dwie osoby, a 12 zostało rannych. Na razie nie wiadomo, czy chodzi o członków sił bezpieczeństwa, personel medyczny, czy pacjentów. Szpitalu przyjmuje żołnierzy z całego Afganistanu i jest w nim około 400 łóżek.

Przedstawiciel sił bezpieczeństwa poinformował, że atak rozpoczął się od eksplozji na tyłach szpitala w Kabulu. Następnie od trzech do pięciu napastników z bronią automatyczną i granatami ręcznymi wdarło się do budynku. Zajęli oni pozycje na wyższych piętrach placówki, gdzie stawiają opór siłom bezpieczeństwa, wysłanym na miejsce ataku. Doszło też do drugiej eksplozji.
##Sprzeczne informacje ws. zamachu
- Nasze siły są w środku, trwają zacięte walki - oświadczył rzecznik afgańskiego ministerstwa obrony Dawlat Waziri, cytowany przez agencję Reutersa. Powiedział, że na razie nie ma informacji o ofiarach.

Jednak pracownik szpitala w Kabulu twierdzi, że są ofiary ataku. Powiedział, że widział jednego z napastników ubranego w fartuch lekarski, który zaczął strzelać z kałasznikowa, zabijając co najmniej jednego pacjenta i jednego pracownika szpitala. Świadek ataku słyszał też, strzały z innych miejsc na terenie szpitala.

W zeszłym tygodniu w Kabulu doszło do dwóch zamachów samobójczych i strzelaniny; zginęły 22 osoby, a 120 zostało rannych, w większości cywile. Ataki przeprowadzili afgańscy talibowie wkrótce po ogłoszeniu początku wiosennej ofensywy przeciwko władzom Afganistanu.

dc4wr24

Podziel się opinią

Share
dc4wr24
dc4wr24
Więcej tematów