Trwa ładowanie...
d3es8tu

Afera wokół abp. Sławoja Leszka Głodzia. Aleksander Kwaśniewski: sprawa jest przesądzona

Pod adresem arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia padają poważnie oskarżenia ze strony kilkunastu księży. Były prezydent Aleksander Kwaśniewski podkreślił, że nie może powiedzieć o hierarsze złego słowa. Nie spodziewa się, że Watykan podejmie pilne działania w sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera wokół abp. Sławoja Leszka Głodzia. Aleksander Kwaśniewski: sprawa jest przesądzona
(East News, Fot: Wprost)
d3es8tu

Znają się od dawna. Aleksander Kwaśniewski i Sławoj Leszek Głódź widywali się, kiedy pierwszy z nich był prezydentem, a drugi biskupem polowym Wojska Polskiego. Były szef ochrony Kwaśniewskiego Jerzy Dziewulski twierdzi, że podczas wyjazdu na Ukrainę duchowny upił prezydenta. Jak dziś polityk ocenia aferę, której "bohaterem" jest Głódź?

Kwaśniewski dobrze wspomina i ocenia hierarchę. - Kiedy abp Sławoj Leszek Głódź kontaktował się ze mną, było to na bardzo wysokim poziomie kultury. Więc jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenia, nie mogę powiedzieć złego słowa. Głódź to na pewno świetny organizator i menedżer, ale ma twardą rękę - powiedział były prezydent w rozmowie z Interią.

Jego zdaniem nie zanosi się na to, by Głódź poniósł konsekwencje w związku z aferą. - Może i wierni wysyłają listy do Watykanu, ale sprawa jest przesądzona. Wiem, że abp Głódź chce zostać na swoim stanowisku do 75. roku życia i ani dnia dłużej. To więc sprawa kilku miesięcy. A jak znam Watykan, nie sądzę, żeby ktoś tam pośpiesznie podejmował jakieś decyzje - podkreślił Kwaśniewski.

d3es8tu

Zobacz też: Kontrowersje wokół abp. Sławoja Leszka Głodzia. "Pan prezydent ma prawo spotykać się z kim chce"

Arcybiskupa może odwołać jedynie papież. Hierarsze zarzuca się mobbingowanie swoich podwładnych i oferowanie kościelnych stanowiska w zamian za korzyści majątkowe

Zobacz też:

Kontrowersje wokół abp. Głodzia. Co zrobi Watykan? Marek Lehnert: "Nie zdziwiłbym się, gdyby zaczekał"

Jak kupić parafię w Gdańsku: podanie z "załącznikiem" dla Głodzia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3es8tu

Podziel się opinią

Share

d3es8tu

d3es8tu
Więcej tematów