Trwa ładowanie...
d1pvebj

Afera w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. MSWiA wszczyna kontrolę

Niepokojące doniesienia ze Szkoły Policji w Szczytnie związane z jej rektorem doprowadziły do reakcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort zapowiedział kontrolę, która ma wyjaśnić, czy zarzuty wobec insp. Marka Fałdowskiego są prawdziwe.
Share
Szczytno. Rektorowi Wyższej Szkoły Policji zarzuca się m.in. plagiat
Szczytno. Rektorowi Wyższej Szkoły Policji zarzuca się m.in. plagiatŹródło: Forum, Fot: Andrzej Bogacz
d1pvebj

"Nawiązując do materiału telewizji TVN24, który ukazał się w programie "Superwizjer”, informujemy, że na polecenie ministra Mariusza Kamińskiego wszczęta zostanie kontrola MSWiA w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie" - poinformował resort na Twitterze.

Ministerstwo zaznaczyło, że "postępowanie przeprowadzi Departament Kontroli i Nadzoru MSWiA z udziałem funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji". "Jeżeli w wyniku kontroli potwierdzą się nieprawidłowości lub zarzuty wobec Komendanta Rektora, szef MSWiA będzie podejmował odpowiednie konsekwencje służbowe" - dodano.

Afera związana z insp. Markiem Fałdowskim wybuchła po emisji reportażu, w którym ujawniono, jakie zarzuty formułują wobec niego pracownicy. Twierdzą, że dopuścił się plagiatu i mobbingu. Sprawa miała trafić do prokuratury.

d1pvebj

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

- To nie jest prawda - stwierdził insp. Fałdowski w odpowiedzi na pytanie o oskarżenia. Uczelnia w niedzielę wydała oświadczenie, w którym materiał nazwano nierzetelnym i nieobiektywnym, a podane informacje - zmanipulowanymi.

"Sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego" - poinformowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Zaznaczono również, że rektora oskarżają dwaj funkcjonariusze, którzy sami mają mieć problemy z prawem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pvebj

Podziel się opinią

Share
d1pvebj
d1pvebj
Więcej tematów