Trwa ładowanie...

Afera w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. MSWiA wszczyna kontrolę

Niepokojące doniesienia ze Szkoły Policji w Szczytnie związane z jej rektorem doprowadziły do reakcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort zapowiedział kontrolę, która ma wyjaśnić, czy zarzuty wobec insp. Marka Fałdowskiego są prawdziwe.

Share
Afera w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. MSWiA wszczyna kontrolę
Źródło: Forum, fot: Andrzej Bogacz
d1jiivu

"Nawiązując do materiału telewizji TVN24, który ukazał się w programie "Superwizjer”, informujemy, że na polecenie ministra Mariusza Kamińskiego wszczęta zostanie kontrola MSWiA w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie" - poinformował resort na Twitterze.

Ministerstwo zaznaczyło, że "postępowanie przeprowadzi Departament Kontroli i Nadzoru MSWiA z udziałem funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji". "Jeżeli w wyniku kontroli potwierdzą się nieprawidłowości lub zarzuty wobec Komendanta Rektora, szef MSWiA będzie podejmował odpowiednie konsekwencje służbowe" - dodano.

Afera związana z insp. Markiem Fałdowskim wybuchła po emisji reportażu, w którym ujawniono, jakie zarzuty formułują wobec niego pracownicy. Twierdzą, że dopuścił się plagiatu i mobbingu. Sprawa miała trafić do prokuratury.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

- To nie jest prawda - stwierdził insp. Fałdowski w odpowiedzi na pytanie o oskarżenia. Uczelnia w niedzielę wydała oświadczenie, w którym materiał nazwano nierzetelnym i nieobiektywnym, a podane informacje - zmanipulowanymi.

d1jiivu

"Sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego" - poinformowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Zaznaczono również, że rektora oskarżają dwaj funkcjonariusze, którzy sami mają mieć problemy z prawem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jiivu

Podziel się opinią

Share
d1jiivu
d1jiivu
Więcej tematów