Trwa ładowanie...

Afera w Szwecji. Zakaz rozsierdził muzułmanów

- Nie można ograniczać wolności uczniom - grzmi na Facebooku jeden z rodziców po tym, jak szkoła w Malmo miała zakazać muzułmanom noszenia palestyńskich chust. Szwedzki polityk nie dał za wygraną.

Młodzi muzułmanie podczas wcześniejszego protestu w Szwecji. Zdjęcie ilustracyjneMłodzi muzułmanie podczas wcześniejszego protestu w Szwecji. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: AFP, East News, fot: MOHAMMED HUWAIS
dcodjfk
dcodjfk

Szkoła w Malmo miała zakazać uczniom noszenia palestyńskich chust, tzw. arafatek. Taką informację rozpowszechnił w mediach społecznościowych jeden z rodziców - Bassem Nasr, który notabene jest przewodniczącym Partii Zielonych w Malmo i byłym członkiem szwedzkiego parlamentu.

"Wysyłałem SMS-y, e-maile i dzwoniłem do dyrekcji, ale nie otrzymałem odpowiedzi" - pisze zbulwersowany mężczyzna, który bezskutecznie usiłował dowiedzieć się od dyrekcji placówki, jakie były powody wprowadzonego zakazu. Jak tłumaczy, od pracownika administracji usłyszał jedynie, że doszło do pewnego incydentu, w związku z czym nauczyciele ustnie przekazali uczniom takie zalecenia.

"Czternastolatka długo myślała, nim postanowiła założyć do szkoły palestyński szalik. To znaczy, że sprzeciwiła się zakazowi. Stanęła w obronie praw uczniów i jest gotowa ponieść wszelkie konsekwencje. Ma w tym wsparcie swoich rodziców. Wykazała nieposłuszeństwo w słusznej sprawie, nie mógłbym być bardziej dumny" - podkreśla Nasr.

dcodjfk

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odkrycie przy brzegu jeziora pod Giżyckiem. Spacerowicz natychmiast wezwał służby

Internetowy wpis polityka szwedzkiej partii ekologicznej wywołał lawinę krytyki pod adresem szkoły. Sprawą momentalnie zainteresowały się tamtejsze media.

- Sprawa budzi emocje - przyznaje w rozmowie z "Expressen" Mats Melkersson, kierownik administracji szkoły. Po więcej informacji odsyła jednak do dyrekcji, która jest nieobecna.

- We wszystkich miejskich placówkach w Malmo można nosić palestyńskie szaliki. Symbole polityczne i religijne nie są zakazane - komentuje z kolei Marina Glisovic, dyrektor ds. komunikacji sieci szkół podstawowych w Malmo.

Zaraz potem polityk Zielonych poinformował w mediach społecznościowych, że szkoła zniosła zakaz noszenia arafatek.

Źródło: Facebook, "Expressen"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcodjfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
dcodjfk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj