Trwa ładowanie...
01-09-2015 13:28

Afera w NIK: Szefowa gabinetu Ewy Kopacz interweniowała u Krzysztofa Kwiatkowskiego

Była szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz załatwiła posadę dyrektorską w Najwyższej Izbie Kontroli - informuje Radio ZET, które dotarło do kolejnych fragmentów nagrań afery Kwiatkowski - Bury.

Afera w NIK: Szefowa gabinetu Ewy Kopacz interweniowała u Krzysztofa KwiatkowskiegoŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3tsp2w
d3tsp2w

Okazuje się, że Kornel D. który został wiceszefem jednego z departamentów NIK trafił tam właśnie po interwencji Jolanty Gruszki. W trakcie śledztwa okazało się, że żona nowego dyrektora to koleżanka byłej rzeczniczki rządu Iwony Sulik.

"Ten dżentelmen wszystko ci zawdzięcza, bo szczerze mówiąc najsłabiej wypadł" - miał powiedzieć Gruszce szef NIK Krzysztof Kwiatkowski, gdy informował ją, że konkurs jest już rozstrzygnięty i wkrótce Kornel D. zostanie powołany na stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów NIK.

W konkursie na to stanowisko, jak przypomina Radio ZET, startowało trzech kandydatów, między innymi były wiceminister środowiska. Śledczy przesłuchali już wszystkie te osoby. W trakcie przesłuchań Kornel D. sam przyznał, że jego żona to koleżanka byłej rzecznik rządu.

Do Sejmu trafiły już wnioski o uchylenie immunitetów: szefowi klubu PSL Janowi Buremu oraz szefowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Obu prokuratorzy chcą przedstawić zarzuty dotyczące m.in. wpływania na konkursy na stanowiska w delegaturach NIK. Kwiatkowski już wystąpił do marszałka Sejmu o uchyleniu mu immunitetu.

Otrzymaliśmy od Pani Jolanty Gruszki oficjalne oświadczenie ws. informacji podanych przez Radio ZET cytowanych w artykule, które poniżej publikujemy:

"Oświadczam, że informacje rzekomym udziale mojej osoby w konkursie wyboru dyrektora NIK są nieprawdziwe i naruszają moje dobra osobiste.
Jolanta Gruszka"

d3tsp2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tsp2w
Więcej tematów