Trwa ładowanie...
d4b93ce
Radio Zet

Afera w NIK: Szefowa gabinetu Ewy Kopacz interweniowała u Krzysztofa Kwiatkowskiego

Była szefowa gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz załatwiła posadę dyrektorską w Najwyższej Izbie Kontroli - informuje Radio ZET, które dotarło do kolejnych fragmentów nagrań afery Kwiatkowski - Bury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz w towarzystwie Iwony Sulik (z lewej) i Jolanty Gruszki (z prawej)
Ewa Kopacz w towarzystwie Iwony Sulik (z lewej) i Jolanty Gruszki (z prawej) (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4b93ce

Okazuje się, że Kornel D. który został wiceszefem jednego z departamentów NIK trafił tam właśnie po interwencji Jolanty Gruszki. W trakcie śledztwa okazało się, że żona nowego dyrektora to koleżanka byłej rzeczniczki rządu Iwony Sulik.

"Ten dżentelmen wszystko ci zawdzięcza, bo szczerze mówiąc najsłabiej wypadł" - miał powiedzieć Gruszce szef NIK Krzysztof Kwiatkowski, gdy informował ją, że konkurs jest już rozstrzygnięty i wkrótce Kornel D. zostanie powołany na stanowisko wicedyrektora jednego z departamentów NIK.

W konkursie na to stanowisko, jak przypomina Radio ZET, startowało trzech kandydatów, między innymi były wiceminister środowiska. Śledczy przesłuchali już wszystkie te osoby. W trakcie przesłuchań Kornel D. sam przyznał, że jego żona to koleżanka byłej rzecznik rządu.

d4b93ce

Do Sejmu trafiły już wnioski o uchylenie immunitetów: szefowi klubu PSL Janowi Buremu oraz szefowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. Obu prokuratorzy chcą przedstawić zarzuty dotyczące m.in. wpływania na konkursy na stanowiska w delegaturach NIK. Kwiatkowski już wystąpił do marszałka Sejmu o uchyleniu mu immunitetu.

Otrzymaliśmy od Pani Jolanty Gruszki oficjalne oświadczenie ws. informacji podanych przez Radio ZET cytowanych w artykule, które poniżej publikujemy:

"Oświadczam, że informacje rzekomym udziale mojej osoby w konkursie wyboru dyrektora NIK są nieprawdziwe i naruszają moje dobra osobiste.
Jolanta Gruszka"

d4b93ce

Podziel się opinią

Share

d4b93ce

d4b93ce
Więcej tematów