Trwa ładowanie...

Afera "Tęczowy Music Box". "Chcą iść do sądu i spojrzeć Sadowskiemu w oczy"

Krzysztof Sadowski był pedofilem - twierdzi Mariusz Zielke, do którego miało zgłosić się kilkanaście ofiar znanego jazzmana. Dziennikarz i pisarz przekonywał, że dowody na jego winę są bezsporne i nawołuje organy ścigania, by zajęły się sprawą.
Share
Mariusz Zielke otrzymał ponad 20 zgłoszeń od osób, które miał molestować Krzysztof Sadowski
Mariusz Zielke otrzymał ponad 20 zgłoszeń od osób, które miał molestować Krzysztof SadowskiŹródło: Forum
d4lpuv1

Zielke, który opisuje zeznania ofiar i okoliczności ich molestowania przez Krzysztofa Sadowskiego, gościł na antenie Polsat News. Dziennikarz zdradził, że to osoby, które zgłaszają się do niego "pod imieniem i nazwiskiem", ale z ich ujawnieniem czeka dla dobra sprawy.

- To często osoby z pierwszych stron gazet - mówił Zielke. Ofiary miały od 10 do 17 lat w chwili, kiedy molestowania miał dopuszczać się Sadowski. To także dwóch chłopców, a obecnie mężczyzn, a także bliscy jazzmana.

Krzysztof Sadowski oskarżany o pedofilię. "Wszystkie zarzuty już się przedawniły"

Jak przekonywał, ofiary chcą "iść do sądu i spojrzeć Sadowskiemu w oczy". Przestępstwa, które miał popełniać Sadowski już się przedawniły, ale przez lata nie wyszły one na jaw. - Prawie wszystkie osoby, które się do mnie zgłosiły, są gotowe zeznawać - mówił.

d4lpuv1

Zobacz też: Krzysztof Sadowski molestował nieletnich? Mamy komentarz wiceministra PiS

O skłonnościach Sadowskiego krążyły plotki już od 1992 roku. Wtedy 10-letnia Ewa powiedziała swoim rodzicom, że była przez niego molestowana. Śledztwo zostało umorzone z braku dowodów.

Jazzman oskarżany o pedofilię. Krzysztof Sadowski Milczy

Zielke zdementował też informacje podane przez Krzysztofa Sadowskiego w oświadczeniu, które wydał po pierwszych publikacjach. Dziennikarz zapewnia, że próbował się skontaktować z mężczyzną, ale nie pozwoliła na to jego żona. Wielokrotne próby kontaktu z Sadowskim podejmowała też Wirtualna Polska.

Krzysztof Sadowski to współtwórca nadawanych w latach 90-tych w telewizji programów "Tęczowy Music Box" i "Co jest grane?". Był prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i szefem fundacji Tęcza i Jazz Jamboree.

Czytaj też: Afera "Tęczowy Music Box". Oskarża Krzysztofa Sadowskiego o molestowanie. Szczere wyznanie kobiety

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lpuv1

Podziel się opinią

Share
d4lpuv1
d4lpuv1
Więcej tematów